Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért megy könnyen az angol,...

Miért megy könnyen az angol, a némethez képest?

Figyelt kérdés

Majdnem 10 évig tanultam németet, illetve ennyit tanítottak nem sok volt... Ez isegy ok.

Angolból bár meg kezdő vagyok, könnyebb megérteni a dolgokat, mint nemetbol. Miért van ez?

Most mindkettőt tanulom kezdi vagyok



2012. dec. 5. 08:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
40%
Mert a német szar
2012. dec. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem sz.r. A két legfontosabb nyelv Európában a nemet és az angol. Én latin nyelvet nem szívesen tanulnek, a germanokkal szimpatizálok. Azon belül is a németet és az angolt tartom legjobbnak csak a nemet fura
2012. dec. 5. 08:37
 3/12 A kérdező kommentje:
Az angolban az igeidok a legjobbak.
2012. dec. 5. 08:38
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Az angol nyelv sokkal egyszerűbb, mint a német, nincsenek benne speciális ragozások minden esetre, egyszerűbb a nyelvtan, stb. Ezért.
2012. dec. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 peti4000 válasza:
78%

Az elottem szolo ravilagitott a lenyegre, roviden megfogalmazva egyszerubb a nyelvtanja.


Amugy a nemettel egyedul europaban meg talan egy maroknyi orszagban mesz valamire, mig az angolt vilagszerte el-el beszelik, de legalabbis konnyen talalsz olyat akivel ha csak kezzel labbal is de megertitek egymast :)

2012. dec. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem németben az volt nehéz, hogy megjegyezzem melyik der, melyik die és melyik das, hiába vannak szabályok, univerzális nincsen, és innentől kezdve a rá épülő ragozásom is hibás volt, ha nem tudtam a határozott névelőjét adott szónak. A másik, hogy az angol szavak sokkal inkább körülvettek, főleg informatika miatt, így az angol szókincsem sokkal jobban tudott fejlődni, mert közvetlenül sosem tanultam szavakat.


Másrészt az angol sokkal nehezebben megy a kiejtés miatt, mert a kiejtés és az írás között sokkal lazább a kapcsolat. A másik a rengeteg phrasal verb a hétköznapi beszédben.


Szóval szerintem egyik sem nehezebb a másiknál, hanem a nehézség máshol van.

2012. dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 klopusz ***** válasza:

Szia!


Én is németül tanultam először, abból is érettségiztewm 25 éve, megvan a középfokú nyelvvizsgám.

Tavaly beiratkoztam egy kezdő angol tanfolyamra, két hónapig tartott utána alapfokú nyelvvizsga.


Szerintem azért könnyebb, mert sokban hasonlít a nyelvtan, na meg a szavak igen nagy része is. Amúgy azt mondják, hogy először németet kell tanulni és utána az angolt, mert fordítva sokkal nehezebb. Az igazi okát nem tudom, de már többször hallottam olyan nyelvtanároktól is, akik mindkét nyelvet tanítják.

2012. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A szabályok egyszerűbbek, de több a kivétel az angolban. Másrészt a nemekre eléggé épít a német, úgyhogy könnyen sérül a nyelvhelyesség.
2012. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert az angol a világ legegyszerűbb nyelve.

Bár nekem így is nehéznek tűnik nem vagyok valami jó tanuló főleg egyedül. :)

2012. dec. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én angolt tanulok már 5éve,imádom.

A német viszont kegyetlen nehezen megy.Én egyszerűen nem tudom átlátni a nyelv logikáját...lehet hogy jobb lett volna anno a némettel kezdeni a nyelvtanulást.

2012. dec. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!