Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért megy könnyen az angol,...

Miért megy könnyen az angol, a némethez képest?

Figyelt kérdés

Majdnem 10 évig tanultam németet, illetve ennyit tanítottak nem sok volt... Ez isegy ok.

Angolból bár meg kezdő vagyok, könnyebb megérteni a dolgokat, mint nemetbol. Miért van ez?

Most mindkettőt tanulom kezdi vagyok



2012. dec. 5. 08:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az angol ennyivel könnyebb. Főleg a nyelvtana, kevesebb benne a ragozás (névelővel, nemekkel cseszekedés) és a szórend is egyszerűbb kicsit, mint a németben. Sőt, még a kiejtése is könnyebb, mert bár logikátlannak, nehezebben kikövetkeztethetőnek tűnik, de az angol beszédhangok könnyebben megtanulhatók, mint a német raccsolós hangok.


A német az elején nehéz (főleg mert szinte mindent ragoz, egyeztet), de ha már letetted az alapokat, akkor könnyebb lesz, egy piramishoz lehet hasonlítani. Az angol fordítva, fordított piramishoz hasonlít: először könnyű letenni az alapokat, de aztán csak magasabb szinten jelennek meg benne az aprólékos komplikációk, nüansznyi finomságok, szőrszálhasogatások.


Angolnál az is fontos, hogy az angol körülvesz, feliratokon (termékek, reklámok), zenékben, tv/filmekben, játékokban többször találkozol vele, és köznyelvben is több angol eredetű szót használunk. Így jobban ragad az emberre, mint a német.

2012. dec. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
i
2013. febr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!