Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol anyanyelvűek hogy...

Az angol anyanyelvűek hogy különböztetik meg az "indián" és az "indiai" szavakat?

Figyelt kérdés
Megnéztem a szótárban és mindkettőre az Indian szót írja.Most akkor honnan tudják,hogy az indiaiakról van szó,vagy mondjuk Amerika őslakos indiánjairól?
2012. dec. 8. 16:03
 1/3 anonim válasza:
A szövegkörnyezetből, mint ahogy te is tudod, hogy a körtére mint gyümölcs gondolok, vagy mint villanykörte.
2012. dec. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Az amerikai őslakosra több más kifejezés van: American Indian, Native American, American Aboriginal, redskin.

Az utolsót leszámítvan helyesebb is őket használni az Indian szó helyett, mert sok őslakos fiatal már sértőnek tartja.

2012. dec. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Az "Indian" amerikai indiánokra értve elavult használat.

Legegyszerűbb helyette "Native American"-t mondani, (ahogy ez már elhangzott,) de egyébként konkrét személyről beszélve udvariasabb (ha már...,) megnevezni a konkrét népcsoportját: Navajo, Apache, stb.


(Ahogy mi is jobban szeretjük, ha nem vagyunk összemosva, és magyarként beszélnek róluk, nem pedig pld "keleteurópai"-ként.)


Az "Aboriginal"-t én még csak ausztrál bennszülöttekre utalásként hallottam/olvastam.



2. Indiai esetén használják, hogy "Indian", különösen ha pld ételről van szó. Amennyire én láttam, az "Indian restaurant" például egyértelműen indiait jelent. Kevésbé kultúrérzékenyek néha mondanak "Hindi"-t is, ami természetesen nem nép, hanem vallás. Persze elég nagy az átfedés, de azért ezt csak akkor, ha megenged a szövegkörnyezet ekkora slamposságot.


(Ahogy a zsidók is minden európai nemzsidót néha "keresztény"-nek mondanak, ha nem jut eszükbe kevésbé bántó, mint a "gój".)

2013. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!