Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Past Contiunous vagy Past...

Past Contiunous vagy Past Simple? (lent)

Figyelt kérdés

I 1)......(not watch) TV when you rang, I was in the shower.

2)...... you 3).....(drive) to France last summer.

What 4)....... you 5).......(do) at 8 o'clock last night?

6).....Ben 7).......(wear)his new jeans when you saw him?



2012. dec. 9. 17:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Na, higyusz. Ezt válaszolta az öcsikém:


All are grammatically correct, but with slight differences in meaning.

What did you do at 8 o'clock last night? [Implies, what did you start doing at 8 o'clock?]

What were you doing at 8 o'clock last night? [Implies that you were doing something possibly before and or after and the person wants to know what you were doing when the time reached 8 o'clock]

Was Ben wearing his new jeans when you saw him?

Did Ben wear his new jeans when you saw him?

[Both these sentences would be interpreted the same way. The slight difference is that in the first, Ben was wearing his jeans the entire time you saw him. The other might imply that he put them on at or about that time.


However, in actual practice, they would be interpreted exactly the same way.]

2012. dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nacccerű, de sajnos ez sem változtat a tényen, hogy ha egyszer azt adod a gyereknek házi feladatba, hogy "past continuous or past simple?", egyszerűen NEM adhatsz olyan mondatot, hogy mind a két igeidő helyes. Hogy a manóba válasszon akkor belőle? Különösen nem, ha új anyag a folyamatos múlt. Ennyire "slight differece"-eket ráér gimiben vagy fősulin megtanulni.

Semmilyen feleletválasztós tesztbe nem tehetek olyat, ahol két jó megoldás van (kivéve persze, ha külön felhívom a figyelmet rá, hogy több jó megoldás létezik, de igazából az már helytelen), ha árnyalatnyi különbségünk van, akkor ott kell lennie valami utalásnak, másik mondatnak, amely megsúgja, melyik igeidőre kíváncsi a kérdező.

Nekem mindegy, hogy a fenti mondat (6-7) simple vagy continuous (bár én dolgozatban a folyamatost fogadnám el), de a csak egy, azaz egy megoldása lehet, ha ez munkafüzeti feladat, és a folyamatos múltat tanulják.

:)

2012. dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hm, ő lenne az öcsikéd (fdmaxey)?

[link]


Szomorúan kell megállapítanom, hogy míg a project könyvek ennél a leckénél azt tanítják: What were you doing at ... o'clock?, az English File azt, hogy: What did you do...?

De jó, hogy nem mostan vagyok gyerek! Az én időmben még nem volt ennyi féle-fajta könyv.

A kérdező valszeg magasan tesz ránk, de ha eddig még nem jött volna rá, mostanra biztos megtanulta, tanárja és tankönyve válogatja, melyik a jó. :)

[link]


Gondolom, tényleg nyugodtan lezárhatjuk a témát. Mindenik jó - mint ez többször kiderült -, azaz tanítási szempontból egyik se nem.


További szép estét mindenkinek!

:)

2012. dec. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Na most lebuktam. Szerintem nem a házi feladat a lényeg, hanem hogy a gyerek tanuljon meg angulul. Azt tapasztaltam, hogy a folyamatost, többek között, nem nagyon értik, mert elintézik azzal hogy valami folyamatban van, aztán kész. Az élő példák bizony nagy mértékben előmozdítanák az oktatás színvonalát.

Szerintem különben meg menjetek tüntetni ha módotok van rá. A helyzet az hogy állandósítani kellene a tömegmezdulásokat, petticiókat, stb. Mert különben nem figyelnek semmire, azt csinálnak amit akarnak. A nép az államnak és a multiknak van kiszolgáltatva. A tanárok meg a gyerekeknek. Jellemző hogy név nélküli a kérdező.

2012. dec. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

99%-ban egyetértek veled. Az egy százalékra szívesen látlak bármelyik órámon, amikor a 12 éveseknek, akik már az egyszerű és folyamatos jelennél elvesztetté a fonalat (addig mindenkinek megy az angol négyesre-ötösre, nagyon ritka a gyengébb jegy) megmagyarázod, hogy igaz, az volt a feladat, válaszd ki, melyik a helyes, de mind a kettő helyes, mert... Bármilyen hihetetlen, a tanulási folyamat nem így működik. Az életben, ahol nincs nyelvtan, nyelvvizsga, és megértenek, még ha helytelen igeidőt vagy ragot használok is, igen, de ha nyelvvizsgát is akarsz, akkor nem így kezdődik.

Feldobott ez a topik, nagyon élvezem, amikor összevetjük a tudásunkat, mert rengeteget lehet tanulni, régi ismereteket felfrissíteni.

üdv

:)

2012. dec. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!