Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két nyelvet egyszerre intenzív...

Két nyelvet egyszerre intenzíven mennyire van értelme tanulni?

Figyelt kérdés
Most középszinteztem angolból, 99%-os lett, májusban megyek emelt szintre. Addig heti 3 órában+otthon amennyi időm van elég intenzíven készülök a vizsgára, szeretném minél jobbra megcsinálni. Viszont közben szeretném a némettudásomat is fejleszteni, németet 3. éve tanulok, a szókincsem sajnos elég szegényes, nyelvtanból azt tudom, amit eddig az órákon vettünk. Mivel külföldi tanulást tervezgetek, szeretnék minél hamarabb (úgy másfél éven belül) folyékonyan beszélni németül, de félek, hogy ez elronthatja az angol érettségim. Szerintetek tanulhatom egyszerre a kettőt (elég jó a nyelvérzékem, és élvezem is a nyelvtanulást), vagy várjak a némettel addig, amíg angolból meg lesz az érettségim?

2012. dec. 13. 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Persze, miért ne tanulhatnád? Pláne, ha jó a nyelvérzéked és még élvezed is a nyelvtanulást. Én annak idején orosz-angol tagozatos voltam a gimiben, heti 9 orosz, 5 angol órával a suliban, plusz nyilván az otthoni hozzátanulás. Semmi gondot nem okozott, szóval vágj bele nyugodtan. Sok sikert! :)
2012. dec. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!