Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mekkora a különbség a spanyol...

Mekkora a különbség a spanyol dialektusok között?

Figyelt kérdés

Most kezdek spanyolul tanulni, autodidakta módon, tanári segítség nélkül. Elég sok anyagot összeszedtem már, pl. a Kreatív Spanyolt, a Pimsleur-t vagy a Rosetta Stone-t. Most nem írtam le mindet, de tényleg nagyon sok mindenem van, könyvek is.

Viszont az a problémám, hogy az egyik anyag csak latin-amerikai spanyolban, míg a másik csak spanyolországi spanyolban érhető el. Nem szeretném keverni a dolgokat, mert bár tudom, hogy nagyrészt csak szavakban különböznek egymástól a dialektusok, mégis tartok tőle, hogy keveredés lenne abból, ha nem csak egyfajtából tanulnék...

Mi a véleményetek? Tanulhatok többfajtából is egyszerre, vagy inkább haladjak csak az egyikkel?

Esetleg javasolhattok nektek már bevált tanulási módszereket is! Igazából minden lehetőség érdekel, amivel lehet spanyolul tanulni! :P


A válaszokat előre is köszönöm!


2009. aug. 22. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is önállóan tanultam spanyolul, már felsőfokon beszélek.

Először a Király Rudolf-féle ősrégi könyvet rágtam át, mert abból szuperül meg lehet tanulni a nyelvtant.

A szóbeli részhez meg rengeteget néztem a TVE-t ill. zenét hallgattam.


Az mindenkinek szubjektív, hogy melyik dialektus tetszik jobban, de tény, hogy nagy eltérések vannak a dél-amerikai és a spanyol között. Főleg persze szavakban, de nem kizárólag; pl. nyelvtani, hogy a dél-amerikaiak tegeződésnél is az "usted" (Ön) alakot használják; sok eltérő kifejezés is van, ami Sp.o--ban egész mást jelent; ill. kiejtésben még az egyes dél-amerikai országok is eltérnek - pl. a "Y", "LL" hangot Argentínában zs-nek ejtik, stb.


Tehát én azt javasolnám, hogy kezdd az akadémiai spanyollal (európai, Cervantes nyelve:D) és később ehhez vedd hozzá a különböző dél-amerikai és egyéb verziókat, így biztos nem lesz keveredés az elején. Persze nem baj, ha hallasz, olvasol mást is, csak lehet, hogy félreértesz majd pár dolgot az elején.

2009. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Megmondom őszintén, elég sok helyen azt hallom, hogy ez a könyv remek és csak ajánlani tudják mindenkinek. A sorozatból az olasz megvan nekem, régebben el is kezdtem tanulni belőle, de valamiért nem sikerült sokáig eljutnom... Mostanra meg inkább a spanyolt részesítem előnyben, de az olasz is tervben van. De azt majd később.

Ezt csak azért írtam le, hogy nagyjából sejtem, hogy milyen lehet a könyv, és gondolkozom rajta, hogy abból IS fogok tanulni! Hátha régen nem jól csináltam valamit...

Ma megszereztem a Pimsleurt, ami viszont csak latin-amerikaiban volt meg. Megmondom őszintén, hogy a módszer szerintem hasznos lehet, de ha megfogadom a tanácsod, akkor nem ezt kéne használnom, hanem egy olyat, ami az európait tanítja... A Kreatív Spanyol az ilyen, meg a Rosetta is. Aztán szóba jöhet a könyv. Az Interneten is vannak jó anyagok. Én elég sok spanyol zenét is hallgatok és a TVE nálam is bejön! :D

Szóval, ha innen nézzük, akkor talán ennyi is elég lehet! Nah meg a szorgalom! Az nagyon fontos! :)


Köszönöm a válaszod! :)

2009. aug. 22. 12:54
 3/4 anonim ***** válasza:
szia! megkérdezhetem,hogy hogy haladsz a tanulással? Mennyit tudsz már? Csak azért vagyok kíváncsi, mert én is tanári segítség nélkül kezdtem tanulni. Bár nem telt el túl sok idő a kérdés kiírása óta, de mégis?
2010. jan. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Engem is érdekelne, hogy hol jársz már? Milyen jol megy? Mennyit tanultál ez alatt az 5 év alatt?
2014. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!