Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mentél át a nyelvvizsgán?

Hogy mentél át a nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
Nekem mindenki azt mondja, hogy tanár nélkül lehetetlen. Pedig szerintem ez nem tanár kérdése. én nem járok angoltanárhoz, egész álló nap angolozok, és mindenki azzal tömi a fejem, hogy tanár nélkül nem fog menni. Te hogy mentél át? Honnan szerezted meg a szókincsedet? Iskolában tanították meg veled az angolt, vagy kellett vele még foglalkoznod otthon?
2009. aug. 22. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Én odamentem, és átmentem. Alapvetően oktattak nekem angolt negyedikes korom óta, de nem mondanám hogy onnan tanultam meg. Viszonylag sokat ülök a gép előtt (ez régebben is így volt), és ott angol nélkül meg vagy lőve, így kifejlődött.
2009. aug. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem lehetetlen tanár nélkül, ha már tanultad valahol az adott nyelvet, suliban vagy nyelviskolában, akár régebben is. Sok gyakorlás, hangfelvételek hallgatása és menni fog.

Egyébként akinek nem sikerült a vizsga, azt fogja mondani, hogy nehéz volt, akinek sikerült, azt, hogy könnyű volt. A vizsgáztató hely azt, hogy könnyű, az az érdekük, hogy náluk vizsgázz, az ő nyelvvizsgájukra menj. Ne hallgass senkire, max. egy tanárra, aki el tudja dönteni, hogy mennyire tudod a nyelvet - de ezt szerintem te is el tudod dönteni. Nézz a neten példafeladatokat,a zok alapján el tudod dönteni, hogy menne-e. Sok sikert!

2009. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
a szóbelin elsőre átmentem max ponttal de az irásbeli alig sikerült...
2009. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Iskolában 6 éves koromtól 16 évesig voltak angol óráim. Ebből, amikor jó tanárom volt, az 3 év... (11-14 éves voltam) és tőle tanultam szinte mindent. 16 évesen mentem középfokra, elsőre megvolt, pedig nem gyakoroltam rá semmit otthon és magántanárom se volt. 18 évesen (amikor suliban már 2 éve nem tanultam, a középfok miatt) elmentem egy nyelvtanfolyamra, utána felsőfokra és az is meglett. Otthon egy percet nem készültem rá, egy könyvem se volt, nem is néztem angolul filmeket vagy tv-t, nem beszélgettem angolul... Csak egyszerűen úgy mentem el vizsgázni, hogy tudok angolul és engem nem fognak itt szívatni. :)
2009. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem jártam soha külön angoltanárhoz, magam készültem fel. Szerintem hozzáállás kérdése az egész. Én mosolyogva ültem le angolt tanulni, szinte nem is tanulásnak fogtam fel. Két hónap igazi, alapos tanulás után mentem vizsgázni ( persze iskolában tanulom, de nem olyan jó az oktatás ) és 84 %-os lett :)


Ne higyj azoknak akik azt mondják hogy tanár nélkül nem megy.

Ha tényleg meg szeretnéd csinálni akkor az magadtól is sikerül, és sokkal jobb érzés neked is és a tárcádnak is. Aki meg azt mondja hogy egyedül nem mész át, az dumb ;)

2009. szept. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!