Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak meg beszélni...

Hogy tanuljak meg beszélni angolul?

Figyelt kérdés

Ha beszélnek hozzám angolul akkor mindig megpróbálom lefordítani magyarra először,viszont miközben mondja angolul elakadok.Nem tudok angolul beszélni 17 éves létemre pedig már vagy 7 éve tanulom.

Írásban jól megy,leírni le tudom s a nyelvtannal sincs gondom.

Csak beszélni nem tudok..Az segítene,hogyha angol történeteket olvasnék?


2009. aug. 22. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

olvass angol könyveket, feliratos/eredeti nyelvű filmeket, meg hallgass úgy zenét, hogy közben olvasod a dalszöveget

nekem sokat segített 4 éve tanulom tanárom szerinte már meg tudnám csinálni a középfokút

2009. aug. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szerintem ott(is) van a baj, hogy fordítod magyarra, miközben hallgatod. Amit az előző válaszoló írt, azzal egyetértek. Ha azt csinálod, amit írt, rááll az agyad a nyelvre verbális szempontból is, és nem kell fordítani magadnak, hanem egyből fölfogod.
2009. aug. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz!! Én is azt tom tanácsolni, amit ők: olvasás, feliratos filmek, klipek nézése, dalszövegek tanulása-ezekkel a kiejtést is gyakorlod!!!
2009. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy nem tudsz beszélni, hiszen az iskolában 15 fős csoportban 45 perc alatt még akkor is csak 3 perc beszédidő jutna rád, ha semmi mást nem csinálnátok, ami ugye messze nincs így. Idegen nyelven is azok tudnak gördülékenyebben beszélni, akik az anyanyelvükön is beszédesek, meg akiket nem érdekelnek a nyelvtani hibák. Tehát a beszédkészség megszerzése hosszú idő, segítenek a fenti módszerek, a passzív tudás egyszercsak átcsap aktívba, de a legjobb lenne beíratkozni egy társalgási csoportba vagy egy magántanárhoz akár csak heti egy órára is, csak társalogni. A barátaiddal is próbálhatsz angolul beszélgetni, minden mondat számít a rutinhoz, hogy hallod a saját hangodat angolul. Meg magadban is beszélhetsz, ha egy szó nagyon hiányzik, azt meg kinézed a szótárból, azt legalább biztos megtanulod. Angoltanár
2009. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!