Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után OROSZ vagy FRANCIA...

Angol után OROSZ vagy FRANCIA nyelv felvétele mellett döntenétek? Miért?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs német választási lehetőség!

Nem tudom, melyik lenne hasznosabb?


2012. dec. 20. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ezek közül inkább a francia,

jobban hangzik, szebb ország, inkább oda mennék ki mint ruszkiába.

2012. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a franciát választottam és nem bántam meg; sok szó hasonlít, a nyelvtant is könnyebb megérteni, ha már tudsz angolul, és olyan nyelv, amit elkezdesz tanulni, eleinte könnyű, aztán fokozatosan nehezedik. És így már rövid idő múlva is egész jól meg tudod értetni magad. Ja, és az én kedvencem a kiejtés: mindenki azt mondja, hogy milyen bonyolult, pedig nagyon is logikus, csak gyakorolni kell.

És ha egy kis időt rászánsz arra, hogy tanulmányozd a spanyolt és az olaszt, akkor azokat is értegetni fogod.

És aztán Franciaország is EU tag, és ha netán külföldre mennél dolgozni, vagy bármi más célból, egyszerűbb oda kimenni, mint az oroszokhoz.


Az orosz ezzel szemben olyan, hogy az eleinte nehéz, és emiatt van az, hogy sokan rövidebb idő után fel is adják. A rendes orosz kiejtést elsajátítani szerintem sokkal nehezebb, több olyan hangjuk is van, ami egyáltalán nincsen a magyarban (én próbálkoztam megtanulni oroszul olvasni, de nem ment; igaz, nekem talán bezavart az, hogy ukránul tudok), de amúgy előnye, hogy ha már tudsz oroszul, kicsit meg fogod érteni a többi szláv nyelvet is. És sok az idegen szó amiket már ismerhetsz az angolból. De szókincs tekintetében a francia még hasznosabb lenne az orosz mellé...


Én azt mondom, most így első körben válaszd a franciát.

2012. dec. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket! Én is a FRANCIA felé hajlok...
2012. dec. 21. 22:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Latint nem lehet?
2016. ápr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!