Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van németül ez a 2 rövid...

Hogy van németül ez a 2 rövid mondat?

Figyelt kérdés
"Nagyon jó/szuper/király/klassz/nagyszerű lett!" (nem kell mindet leírni, csak én nem tudom a németek mit használnak leginkább)és hogy "Mi is benne vagyunk (Magyarországról)"
2012. dec. 22. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Hat éve tanulok németet, de nem akarok hülyeséget sem mondani.

sehr gut->nagyon jó

wir sind-> mi vagyunk

magyarországról\ból-> aus Ungarn

Szóval.

-Sehr gut, wir sind aus Ungarn.

2012. dec. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én pedig 9 éve, de nem tudom ezt leírni. Csak azt tudom, hogy amit te írtál, az nem az ami nekem kell. De köszönöm azért! :) Tudom a szavakat németül, de fogalmam sincs, hogy van helyesen, illetve hogy a németek hogy használják.
2012. dec. 23. 00:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsika akkor, úgylátom ideje belehúznom a tanulásába mert három és fél év mulva nyelvvizsga:D

Am...miért nem keresed meg a fordítóprogiba?

2012. dec. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egész pontosan mit értesz az első mondat alatt?

Lehetne:

Es war gorßartig. (Nagyszerű volt)



A "mi is benne vagyunk", mint "egyetértünk/résztveszük" az "Wir sind auch dabei", de a zárójelben lévőt ebben a kontextusban nem tudom értelmezni.

2012. dec. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Es wurde toll!

Ez szuper lett!

2012. dec. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt, hogy benne vagyunk, úgy értettem, hogy részt veszünk. Azért írtam oda hogy Magyarországról, mert több országból részt vettek ezen a valamin. Tehát akkor "Wir sind auch dabei (aus Ungarn)"?

2012. dec. 23. 03:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, úgy.
2012. dec. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Es ist Klasse geworden! /Es hat super geklappt! /Es war großartig gelungen. stb.

Wir sind aus Ungarn auch dabei.

2012. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!