Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "What's your number? "...

A "What's your number? " ugyanazt jelentheti, mint magyarul?

Figyelt kérdés
Magyarban a telefonszámra is rá lehet így kérdezni, hogy Mi a számod. Ez megvan angolban is?

#angol #számod
2013. jan. 3. 18:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy ha nem, akkor mire utalhat? Szövegkörnyezet nincs hozzá.
2013. jan. 3. 18:42
 2/7 anonim ***** válasza:

Konkretan es szo szerint: "mi a szamod"

De ez nem csak telefonszam lehet, hanem barmilyen mas is.

2013. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megvan, használják. Én ugyan 'what's your phone number"-nek szoktam tanítni, de ettől függetlenül ugyanazt jelenti. Gondolkodtam, milyen más számra kérdezhetne még így rá (az előző hozzászóló kapcsán), de semmi más nem jutott az eszembe. Tudtommal nálunk se vonatkozik ez a kérdés másra.
2013. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

tigi5


Pl. egy sorsolásnál vagy egy versenynél (ahol kapsz sorszámot) már lenne értelme. Gondolom ilyen helyzetekre gondolhatod.

2013. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A muppet show-ban rendszeresen előfordul ez a kérdés :)
2013. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És tényleg. Köszönöm mindkét választ; látszik, hogy csak oskolában tudok gondolkodni. :(


üdv

:)

2013. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szovegkornyezettol fuggoen lehet barmilyen szam, utlevel, bankszamla, vagy ilyesmi.

Pl:- can I have your passport number?

-sure, here is it!

-thank you! And what's your number,Peter?


Erre gondoltam.

2013. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!