Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszul vagy oroszul tanuljak...

Olaszul vagy oroszul tanuljak inkább? érvek, ellenérvek ezek mellett ill. ellen?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én az oroszt ajánlanám,mivel nem sokan tudnak beszélni ezen a nyelven,és mindig jól jön valaki aki tud,főleg idegenvezetőknél,de bármilyen munkában
2009. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kelet-Európa műszaki nyelve az orosz, eléggé elterjedt és sokan beszélik éppen ezért, vagyis nagyobb az esélye, hogy a világon valahol oroszul válaszolnak. Ugyanakkor az orosz tudomásom szerint meglehetősen nehéz (én magam nem beszélek oroszul, szóval ezt csak olvastam például itt, a gyk.hu-n).

Az olasz szerintem könnyű (ezt nem csak olvastam, hanem tapasztaltam), csak a felsőfok felé nehézkes egy kicsit. Viszont nem annyira elterjedt, tehát ha a praktikusságot (azaz melyiket használhatod nagy valószínűséggel több helyen) veszed alapul, akkor az oroszt javaslom.

2009. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak ez a kettő lehet?
2017. okt. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!