Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 hónap alatt fel lehet...

3 hónap alatt fel lehet készülni angol érettségire?

Figyelt kérdés

3 hónap múlva érettségizek. A jelenlegi angol tudásom nagyjából egyenlő a nullával. Az iskolában szinte semmit sem tanítanak, magántanárra pedig nincs pénzünk.

Nem akarok 5-ös érettségit csak át akarok menni. 3 hónap önálló tanulással elérhetek egy ehhez szükséges szintet?



2013. jan. 18. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Elvileg bőven elég a 3 hónap.

El-vi-leg.

2013. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy az oldalon kiírt kérdések alapján egyik iskolában sem tanítják a nyelveket, hej, ezek a tanárok!


De halkan visszakérdezek: Mivel állítólag nem tanítottak semmit angolból, de te abból akarsz érettségizni, de nem is tudsz magántanárhoz menni, miért nem kezdtél el már hamarabb tanulni magadtól?


Gondolod, hogy majd az utolsó 3 hónap alatt csak úgy felkészülsz, ha nem ment majdnem 4 tanév alatt?

Vagy ha mégis menne, akkor csak van valami alapod, és csak tanítanak valamit ezek a tanárok...

2013. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ami alapom van az az internetről ragadt rám.

Kb. Ennyiben kimerül: What's your name? My nam is xy.


Azért nem kezdtem el előbb tanulni, mert lusta vagyok (nem vagyok rá büszke). De jobb később mint soha.

2013. jan. 18. 20:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem elég. Ha csak nagyon durván intenzíven neki nem fekszel, de az általában nem szokott működni, hiszen sok más dologra is tanulnod kell, nem vehetsz ki "szabadságot".

Másik: a nyelvtanulásban kell idő, amíg "leülepszik", amiket tanultál. Ha nagyon intenzíven nyomod, rövidtávon még megmaradhatnak a dolgok, de hosszútávon sok minden elpárolog.



Mondjuk... Sok múlik azon, hogy hogyan osztályoznak, akikhez kerülsz. Ha tényleg csak egy minimumot várnak el, akkor viszont esélyes lehet.


Keress neten kidolgozott tételeket, próbáld bevágni őket, azzal sok időt spórolsz.

2013. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ennyi a tudásod, akkor felejtős, pláne egyedül.
2013. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért nem hinném, hogy valóban csak ennyit tanítanának meg az iskolában (vagy még ennyit sem, mert ezt is netről kellett összeszedned állítólag!).


Szerintem inkább te tojtál az angolórákra egy nagyot, és most jöttél rá...

Persze könnyebb azt mondani, hogy a tanár a h*lye, az nem tanít semmit.


2.

2013. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Évek óta abból áll az angolóránk, hogy a tanár bejön az órára és felír egy raklapnyi nyelvtant a táblára és kimegy. Kb. ennyi. Dogába mindent magyarul kér. Le kell írni a nyelvtani szabályokat és ezzel végeztünk is. Ez megy évek óta.
2013. jan. 19. 16:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem elég 2-es érettségi is.
2013. jan. 19. 16:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor elég. Ne aggonizálj ezen tovább.
2013. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magyar nyelvből milyen vagy? - A nyelvtanulás miatt kérdezem, nem cs*sztetésként. Illetve mennyire érdekel az angol?


Angoltanár vagyok, így ha van valami konkrétum, amiben kell segítség, írj nyugodtan.


2.

2013. jan. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!