Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha kimegyek Angliába, mint au...

Ha kimegyek Angliába, mint au pair, (kb. ) 3 hónapra, szerintetek segít ez a 3 hónap abban, hogy jobb nyelvvizsgát tegyek le?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövő ősszel kell nyelvvizsgáznom(ez az OKJ-s vizsga egyik feltétele),ezért arra gondoltam,hogy kimennék Angliába nyárra au pair-nek.

Elsősorban azoktól szeretnék segítséget kérni akik rendelkeznek némi tapasztalattal ez ügyben.

-Ti melyik irodán keresztül mentetek?

-Mennyibe fájt (csak kb. árra lennék kíváncsi:))?

-Hogy zajlott az interjú?

-Milyen papírok(pl.Dear Family levél..stb.)kellenek?

-Mennyire tudtatok angolul?(Tudom,nem folyékonyan beszélő diákot keresnek,de azért mégis :))

...ezen kívül bármilyen információt szívesen elolvasok amik szerintetek hasznos lehet számomra.:)



2013. jan. 10. 14:44
 1/7 A kérdező kommentje:
+ még annyit,ha nem vigyáztam hosszú távon gyerekre,akkor a referenciát,h oldjam meg?Mit ajánlotok?
2013. jan. 10. 14:56
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én csak azt tudom ,hogy Finnűl egy hónap alatt a nulláról ösztöndíjas diákként kezdő szinten jőttem haza. Mindent amit tudok köthetem tapasztalathoz így sokkal egyszerűbb volt. Mellesleg nem is beszéltünk finnűl csak ahogy figyeltem meg odamentem egy csoporthoz.

Mindenképpen úgy gondolom ,hogyha kimész megtapasztalod a nyelvet egyszerűbb lesz a vizsga.

Nekem annó azt mondták ,hogy ameddig a cnn-bbc csatornákat nem érted folyamatosan nem tudsz angolul.

Sok sikert!

2013. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idore nagyon nem szivesen fognak latni. Gondold mar el, hogy egy kulfoldrol jott idegennek odaadnad alig 3 hora a gyereked? Azon kivul minden csalad fizet a kozvetito cegnek, valtozo mennyit. En 500 fontba kerultem nekik, de kint maradtam 8 honapot. Ez a nyari kaland nagyon!! ritka, az aupair hosszu tavra megy. (plane, hogy altalaban mennek a csaladok nyaralni, 2-3 hetet, tehat legfeljebb vigyazhatsz egyedul a kutyara) Ha megis mennel, az irodanak nem kell fizetned!!! Ha penzt kernek 2 lehetoseged van, vagy egybe lenyelik, es hirtelen megszunik a ceg, vagy etetnek honapokig mire nagy nehezen kimehetsz. Az en kozvimet nem adom meg, mert ennyi idore o nem szervez. Amugy csak a kiutazast kellett fizetnem, meg aztan nyilvan a hazautat, de mivel kaptam fizut, az nem volt gond. Interju nekem nem volt, feltettem a profilom a kozvinek, o felhivta a refrenciaim, es amikor kivalasztott egy csalad, ok felhivtak engem es telefonon beszelgettunk. Papirbol referencia kell, orvosi papir, es erkolcsi bizonyitvany. En nagyon keveset tudtam es 8 honap alatt se fejlodtem sokat, de az en nyelverzekem abszolut nulla. Egyebkent 4 honapig kerestem csaladot, pedig en hosszu idot vallaltam, de a jogsi nelkuli, tapasztalatlan 18 eveseket nem preferaljak tulzottan. Szerintem inkabb tanulj szorgosan...
2013. jan. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Visszafelé kezdem.

Kedves utolsó!

Először is,nem kioktatást kértem,hogy mennyi időre menjek:) Sejtettem,hogy ez lesz.Én tudok olyan közvetítőt akinél létezik nyári,3 hónapos munkalehetőség(már több példa is volt rá!!).

Ettől eltekintve,köszönöm a segítséget ,és köszi,tanulok is szorgosan :)

Arról már olvastam,hogy a közvetítőnek nem kell fizetni,ahol fizetni kell,az gáz,úgyhogy örök hálám,hogy ezt megerősítetted:)Ezek alapján próbálok tájékozódni.


Kedves 1. válaszoló!

Ez jó! Én is hallottam a bbc-s sztorit!:D

Akkor tényleg lehet benne valami....

Neked is köszönöm a segítséget!

2013. jan. 10. 15:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne kioktattalak, csak tapasztalt embert kerdeztel, es en az vagyok. Kicsit tobb az ismeretem, mint neked, de hajra!
2013. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szóbelin sokat segítHET, ha már eleve jól tudsz. Az írásbelin semmit.
2013. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen,abban "kéne",hogy segítsen :).Az írásbelivel nincs baj,csak sokat gondolkodom,hogy mit akarok mondani :D

Köszönöm a választ!:)

2013. jan. 14. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!