Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet ajánljátok...

Melyik nyelvet ajánljátok második nyelvnek (angol után) gimnáziumban? Franciát vagy oroszt?

Figyelt kérdés
Franciát tanultam általános iskolában is, viszont oroszból jobb tanárok vannak. Nem tudok dönteni, és eddig fele-fele arányban érkeztek a kérdéseimre a válaszok. Előre is köszönöm!

2013. jan. 23. 21:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kéttannyelvű gimnáziumba megyek Egerben. Angolul elég jól tudok, jó nyelvérzékem van sokak szerint. + lelkes is vagyok a nyelvtanulás iránt.
2013. jan. 23. 21:09
 2/11 anonim válasza:
szerintem francia de ha szereted a kihívásokat orosz :D
2013. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Örültünk, hogy megszabadulhattunk tőle :P de ha van merszed akkor a ruszki is jó.
2013. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

óóó jajj neee :D én ugyanezen őrlődtem anno gimiben. csak én imádtam az oroszt, akartam is tanulni, de végül a józan eszemre hallgattam.

soha olyan rossz döntést nem hoztam, azóta se tudok franciául, pocsék tanárunk volt és utáltam órára járni... mások utolsó évben már a középfokúra készültek, mi meg örültünk, hogy végre elvergődtünk az alapfokig.

szóval a lényeg: a szívedre hallgass! amelyik jobban tetszik, azt úgyis könnyebben tanulod majd, motiváltabb is leszel.

2013. jan. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Franciát. Az orosznak semmi értelme. Bár az is szép nyelv.
2013. jan. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Franciát, hacsak nem Oroszországban szeretnél éni. Nem jellemző az sem, hogy cégek keressenek orosz tudással embereket. A franciát beszélik Kanadában, arab országokban, Fro.-ban persze, és az angolok is azt tanulják a suliban a spanyol mellett, szóval hasznosabb nyelv, mint az orosz. Meg aztán a szállodaiparban is szeretik, ha valaki tud franciául.
2013. jan. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
oroszt
2013. jan. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ameriakiak a szuperul kiképzett kémet akcentus nélkül oroszul beszélő Jimet ledobják Szibériában. Találkozik egy orosz paraszt bácsival. A bácsi megkérdezi tőle. Mondja maga amerikai. Jim meg kérdezi: Honnan tudta? A bácsi azt mondja: Tudja itt Szibériában nem nagyon vannak négerek.
2013. jan. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Francia. Egyértelmű. Hacsak nem akarsz vmi kis hülye Muramanszkban vagy vlagyivisztokban fagyoskodni egész életedben, válaszd a franciát! Azt Sok helyen beszélik, desztem az is világnyelv vmilyen szinten: ha felmész mármilyen honlapra ahol nyelvet lehet választani, a francia ott lesz közöttük. Az orosz meg valószinűleg nem. Ez a praktikus része a dolognak, a gyakorlati meg hogy 7 éve tanulok franciául és imádom. Gyönyörű a nyelv, a kultúra. A nyelvtan is logikus, a hímnem/nőnemre is rá lehet érezni, és egyszerűen szerintem szép. Orosszal még nem foglalkoztam annyira komolyan, mondjuk anyukám tanított egy picit amikor kicsi voltam, de egyszerűen nem tetszett. A te kezedben van a döntés, de én a te helyedben franciára mennék.
2013. jan. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Néhányan elég erősen el vannak tájolva.


Az orosz egyre fontosabbá válik. Oroszország már nem csak katonai nagyhatalom, hanem újra gazdasági is.

Oroszul relatíve kevesen tudnak, bár az elmúlt években egyre többen tanulnak.

Hogy nem keresnek cégek? Azt csak hiszitek. Éppen, hogy egyre több oroszul tudó embert keresnek.


És a relatív alacsony konkurencia miatt nagyobb az esély állást is kapni.


Angolul vagy németül tudó szakembert ma már sokat lehet kapni, így ezzel a tudással nem lesz valaki nagy előnyben.

Félreértés ne essék, jó ha valaki beszéli és előnyére válik, de nem kuriózum.


Nem kell Oroszországban élni, hogy állást kapj az orosz tudásodnak köszönhetően.

Az egyre erősödő orosz gazdasági kapcsolatok mellett azt is figyelembe kell venni, hogy az oroszok nem nagyon szívesen használnak közvetítő nyelvet. Aki velük akar üzletelni, tárgyalni, stb... beszélje a nyelvüket. Ez így nagyon leegyszerűsített, de a lényeg kb. ez.


Franciát is sokfelé beszélik a világon, ez igaz. Viszont éppen azokban az országokban ahol a francia az anyanyelv, általában az angolt is jól beszélik, így van közvetítőnyelv.

Franciaországra is igaz. Kanadára egyértelmű. De sok más francia anyanyelvű országra is.


Murmanszk vagy Vlagyivosztok neked kis város? Ne haragudj, de erre nem tudok mást mondani, mint hogy szimplán hülye vagy.


Nem értem, hogy sokan miért írnak olyanokat amikről fogalmuk sincs.

Sajnos sok emberre jellemző ezen az oldalon.


Az, hogy nincs tisztában vele egy dolog. De akkor miért kell akkora elánnal írni a hülyeséget?

És még úgy adják elő mintha evidens lenne amit ők elképzelnek és nem is értik, hogy miért nem az mindenki más számára.



Szóval summa summarum, a legjobb szándékkal mondom, hogy válaszd az oroszt.

Amúgy pedig az is nagyon fontos, hogy milyen tanárok vannak. Az egyik legfontosabb. Rossz tanárral hosszú évek alatt sem érsz el nagy eredményt.

2013. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!