Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német, orosz, spanyol. Ti...

Német, orosz, spanyol. Ti melyiket tanulnátok legszívesebben a három közül?

Figyelt kérdés
Melyikkel mennék többre?
2009. szept. 1. 17:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen sorrendben.
2009. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

A három közül a némettel, de az angol még jobb.

Az én sorrendem: német, spanyol és orosz.

2009. szept. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Angolt már tanulok elég régóta, de most kezdenék el tanulni egy második nyelvet és ezek a választási lehetőségek.
2009. szept. 1. 17:34
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Spanyolt. Angolt tanulok én is régóta, most szeretnék nekiállni a spanyolnak. :)
2009. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha eddig angol tanultál, akkor a német már könnyebb lesz. És szerintem azzal mész a legtöbbre a három közül.
2009. szept. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Oroszt szerintem ne tanulj, ha csak nem akarsz Oroszországban dolgozni majd.

Ha suliba tanulsz, akkor a német talán jobb, mert a spanyol nagyon egyszerű, ( főleg az angol után ) és azt egyedül is meg tudod tanulni.

Ha szükséged lesz később nyelvre, ( pl. dolgozol vele), és nem csak a nyelvvizsga kell, akkor is jobban jársz a némettel, mert azt több helyen beszélik, mint a spanyolt, gazdasági szempontból is jobb területeken. Több német cégnek van magyarországi irodája, mint spanyolnak..

Viszont azt is nézni kell, hogy egyre többen beszélnek németül, és a spanyolnak sokkal szebb hangzása van:)


(Nem tudom mennyire untattalak, vagy segítettem-e dönteni.

Ahogy visszaolvasom magam, olyan, mintha a németre szerettelek volna rábeszélni, de ezeket csak véleményekként nézd..)

2009. szept. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Attól függ milyen távlatokban gondolkozol.

Szerintem itthon, és Európában a németet tudod a legjobban hasznosítani. A spanyol itthon nem, de pl. Amerikában sokkal többet érhet. Az oroszban én látok lehetőséget, mára már mindenhol jelen vannak.

Ja, és hogy melyik tetszik: spanyol, orosz német.

2009. szept. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az oroszt választottam, de ma kicsit komolyabban elgondolkodtam rajta és erősen hajlok a német felé.


Köszi a válaszokat, különösen az első 17:52-es hozzászólónak. Most már szinte biztos, hogy váltok németre.

2009. szept. 1. 17:55
 9/17 anonim ***** válasza:

" kicsit komolyabban elgondolkodtam "


Te? Na ne viccelj!

2009. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ejj, nagyon fárasztóak tudnak lenni az ilyen jellegű válaszok. :-)
2009. szept. 1. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!