Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik felsőfokú angol nyelvvi...

Melyik felsőfokú angol nyelvvizsgát ajánljátok?

Figyelt kérdés
Őszintén megvallva nem tudom, mihez értek. Az első nekem BME-s volt, összesítve 82%-os lett. De most kéne felsőfokúzni a 40 pont miatt. Gondolkodtam a TELC-en, ECL-en, BME-n, de nem tudom. Sokan azt mondják a BME könnyű, de én sok helyen olvastam, hogy az az egyik legnehezebb, és a TELC a könnyű. Nekem igazából a readinggel vannak problémáim. Fordítani nem szívesen fordítok, de nem vagyok rossz benne, EU-s versenyre is mentem. TELC-en a szóbelitől félek, és mindenképp sikerülnie kéne a vizsgának a pont miatt. Szerintetek mit kéne? Nem tudok dönteni, pedig elég sokat olvastam már utána. A nyelvtani résztől annyira nem félek. Köszi!
2013. jan. 27. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nehéz? Könnyű? Nagyon relatív fogalmak. Mindenkinek az a könnyű, amiből felkészült.
2013. jan. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
DExam írásbeli nem vészes, kb ugyanolyan felépítésű mint az érettségi, van 2 nem nehéz szövegértéses feladat, egy viccesebb nyelvtani tesztsor, nem igazán nehéz hivatalos levél írása és egy húzósabb esszéírás.
2013. jan. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a readinggel van leginkább gondod, akkor se TELC, se ECL, hanem BME. Annak se röhejesen könnyű az olvasás része persze (de nem is azért adnak bizonyítványt :) ), de tanítványaim szerint a BME szövegei még barátibbak. Abban mondjuk pont van fordítás.


Még egy javaslat: neten vannak általában letölthető feladatlapjai mindegyik vizsgának.

Magadnak próbáld ki otthon, fusd át, nézd meg őket, barátkozz velük, és dönts az alapján, hogy te hogy érzed, az sokkal igazibb infó, mint hogy mások mit írnak róla :)

2013. jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!