Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL Angol felsőfokú nyelvvizsg...

ECL Angol felsőfokú nyelvvizsga tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehéz?

2013. jan. 29. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én még 2011 decemberében voltam, így elnézést kérek az esetleges eltérésekért (ilyen azt hiszem, hogy akkor még nem lehetett writingnál szótárt használni, most meg talán igen, de még ez sem tudom).

Szóval. Én anno azért választottam az ECL-t, mert egy színvonalas, nemzetközi vizsgát szerettem volna letenni, ugyanakkor egy Cambridge szóba sem jöhetett, mert ha mégsem sikerül elsőre, akkor még egyszer 40 ezret kifizetni nem poén. Az ECL meg "csak" 25 ezer volt az hiszem. Mindenesetre én mindenképpen a legszínvonalasabb vizsgák egyikének tartom (mondjuk nyilván nem egy Cambridge-hez mérve, de a TELC, euro stb között mindenképp).

Nehéznek azt mondanám nehéz volt egy kicsit. Mondjuk ez nyilván függ a tudásodtól, az egyéni készségeidtől. Nagyon, de nagyon javaslom, hogy 1-2 felkészítő könyvet végig csinálj, kiváltképp a szóbeli miatt, mert nálunk pont azok a dolgok jöttek elő ott, mint amelyek a könyvekben is voltak (annyi, hogy mondjuk a képen nem egy néni ült könyvek között, hanem egy bácsi, ami a lényegen nem sokat változtat).


Szóval részletesebben:

Írásbeli és szóbeli nálam egy napon volt. Reggel azt hiszem 9-10 körül kellett bemenni. Névsorolvasás, személyellenőrzés, leültetés (meg volt adva mindenkinek, hogy ki hova ül). Még 1 személy ellenőrzés, majd, hogy ki miből vizsgázik.

Előbb kezdtük a readinggel. Erre azt hiszem 45 perc volt összesen. Őszinte leszek: ez kevés. Hacsak nem értesz mindent 100 %-osan, itt szerintem sokat lehet rontani. Bár azt kihangsúlyoznám, hogy az én szövegértésemmel még magyarul is baj van.

Utána a hallott szöveg értése. 2x meghallgattunk mindent. Imádkozz, hogy előre ültessenek, engem becsűrtek leghátulra, alig hallottam valamit. Mind1, végül is ez is sikerült.

Itt volt egy kis szünet. Mielőtt bementünk, ismét megcsináltuk a reggeli procedúrát, személy ellenőrzés leültetés (nem ugyanoda ültettek ) stb.

Writingra nagyon sok időt adnak. Igazából a legtöbben nagyon hamar befejeztük. Az egyik esszé a testvérvárosok kapcsolatáról szólt, a másik pedig a plágiumról... nem volt könnyű, de végül is ez is sikerült elsőre.

Szóbelire délután 4-re voltam beosztva, így volt jó pár óra semmittevésem. Az egész dolog csúszott másfél órát természetesen, így csak 5-fél 6 felé jutottam be. A szóbeli volt a legkönnyebb! Nagyon rendesek voltak a vizsgáztatók, igyekeztek olyan témákat kiadni, amelyek passzolnak az emberekhez (pl egy lány ne kapjon focit, vagy egy fiú shoppingot). Nekem arról kellett beszélnem, hogy miért nem olvasnak mostanában az emberek, illetőleg a klíma változásról. 2-t kérdeztek, de az is kb olyan volt, hogy tudnék e élni egy olyan helyen, ahol nem süt a Nap... szóval ez tényleg nagyon egyszerű volt.


Na, azt hiszem így kisregényben mindent leírtam amit kellett. Összességében egy korrekt vizsgaközpontnak tartom, nem is drága, ugyanakkor minőségi, nemzetközi. Az olasz vizsgám is ECL-re tervezem. Elégedett vagyok velük.

2013. febr. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszodat, sokat segítettél! Azért remélem akkor megkaptad a felsőfokút! :))
2013. febr. 23. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen :) igen meglett elsőre, ami szép kis meglepetés volt számomra, de elhiheted, hogy visítottam, mint egy kismalac, mikor ez a zöld szöveg nézett velem szembe, az ECL oldalán: a vizsga teljesítése sikerült.

Te mikor vizsgázol?

2013. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
április 19. remélem rám is zöld szöveg fog visszanézni :D
2013. febr. 24. 19:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szurkolok Neked :) majd azért írj, hogy milyen volt meg hogy sikerült!
2013. febr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
no milyen lett :"D?
2016. márc. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!