Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés
A sulinkban választani kell hogy milyen nyelvet válasszunk az angol mellé (német, francia, olasz, orosz)

2013. jan. 31. 20:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
az olaszt ne
2013. jan. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1

???

2013. jan. 31. 20:44
 3/16 anonim ***** válasza:
németet!!
2013. jan. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
mert az ér a legkevesebbet. de a német a legjobb szerintem is.
2013. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
francia
2013. jan. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Neked melyik tetszik kérdező?Csak kíváncsi vagyok.

Mellesleg,szerintem olasz is lehet,német is,francia is,orosz is.Valamennyire mind hasznos.

De kicsit talán másképp.


Esetleg,ha személyes tapasztalat érdekel,írj privit:)

2013. jan. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

francia!!!


A német csúnya nyelv (engem legalább is kiráz tőle a hideg) és minden második ember azt tanul az angol mellé.

2013. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%

Mivel én a franciát tanulom angol mellett, ezért nyilván azt javaslom.


Német: Az iskolások talán 90%-a azt tanulja, mellesleg ronda és nehéz nyelv is.


Francia: Jóval kevesebben tanulják, mint a németet, szebb is, bár nyelvtanilag nagyjából ugyanolyan nehéz.


Olasz: Még kevesebb ember tanulja, bár ez is jól hangzik, de ez még a franciánal és a németnél is bonyolultabb nyelvtanilag. Meg Olaszországon kívül nem is igazán értik meg sehol.


Orosz: Hacsak nem mész ki Oroszországba, akkor szerintem nem lesz belőle sok hasznod, amúgy ronda nyelv, de nem tudok róla többet.


Az számít, hogy neked melyik tetszik, mert felesleges erre vagy arra menned, ha az áll hozzád legkevésbé közel, annál nehezebben fogod tanulni, csak szenvedés lesz. De egyébként a franciával mennél a legtöbbre, főleg, hogy az angol nyelvű országokban is ezt tanulja minden diák első nyelvként. Például ha Angliába kimennél, ott is tudnád használni az angol mellett/helyett.


Remélem, sikerül döntened. :)


18/L

2013. febr. 1. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóval egyetértek, kivéve abban, hogy az olasz nyelvtan nehéz...szerintem könnyebb, mint a francia. Én is a franciát javasoltam, de nem csak azért jó, hogy az angol nyelvű országokban második nyelv, ezért ott is tudod használni, hanem a világon a "másik nyelv" az angol mellett. Ráadásul az eu gazdasági nyelve. Itt közép Európában hajlamosak vagyunk a németet preferálni, de ne felejtsük el, hogy azt Námeto.-n, Ausztrián és Svájc felén kívül sehol nem értik/beszélik. Még a franciát a világon kb.bárhol. Ráadásul, ha egy újlatin nyelvet választasz, akkor a többit utána röhögve megtanulod (francia, olasz, spanyol, portugál, román). Én a középfokú franciám után fél év alatt tanultam meg középfokon olaszul önerőből. Szóval én maximálisan a francia mellett érvelek, és nem csak azért, mert azt tanultam.

Természetesen azt tanulj, ami neked tetszik a legjobban. Akár hallgass meg pár zenét az adott nyelven, nézz meg filmeket az eredetin, és ismerkedj velük. Nekem az egyetemen pl. sok szempontból volt előnyöm a franciából a németes társaimmal szemben, mert ők sokkal többen voltak egy-egy lehetőségre. A franciások után kapkodtak. Az orosz pedig tényleg unikumnak számít most már, de még mindig sok ellenérzés van vele szemben a történelmünk miatt, és egyelőre a volt szovjet országokon kívül tényleg nem sok hasznát veszed.. bár itt is igaz, hogy utána bármelyik másik szláv nyelvet könnyen meg lehet tanulni.

Remélem segítettünk kicsit jobban átlátni a dolgokat.

2013. febr. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy az olasz nem ér semmit, sokat ér a munkaerőpiacon, sok olasz cég van itt, valamint különlegesebb nyelv, mint a német, németül sokan beszélnek, nem egy nagy szám, ha németül beszél valaki.
2013. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!