Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti így, hogy készülnétek...

Ti így, hogy készülnétek angol érettségire (3 hónap alatt a nulláról)?

Figyelt kérdés

Esti tagozatos gimnáziumba járok. Németet tanultam 7-8 éven keresztül kisebb nagyobb sikerrel. Az utolsó évemet kezdtem itt esti tagozaton. Rajtam kívül mindenki angolos, de az igazgatóval megbeszéltük, hogy érettségizhetek németből, majd megoldják. Viszont csütörtökön közölték velem (3 hónappal az érettségi előtt), hogy nekem is angolból kell érettségiznem.

Csak úgy érettségizhetek németből, ha 30-40 ezer Ft-ot kifizetek arra, hogy kirendeljenek egy német tanárt érettségire (+ az érettségi pénz ezen felül 15-20 ezer Ft). Nekünk erre nincs pénzünk még az érettségire is csak 5 ezer Ft-om van.

A lényeg, hogy 3 hónapom van felkészülni az angol érettségire. Külön tanárhoz nem tudok járni pénz miatt.

2-es érettségivel megelégednék (németből is max. 3-ast tudtam volna összeszedni).

Angollal eddig csak filmnézés közben találkoztam (feliratos sorozatokat nézek néha néha).

Utána néztem pár dolognak (ja és fontos, hogy időm van, napi 24 órában itthon vagyok, nem járok sehova és itthon is csak gépezek).

Angol nyelvkörnyezetet kell teremteni így napi szinten érintkezünk a nyelvel (erről sokan, azt írták nagyban segít az angol nyelv elsajátításában).

2 angol nyelvkönyvet néztem ki. Az egyik az Oxford angol nyelvtan (ez meg van), a másik Dohár Péter- Kis angol nyelvtan c. könyve (ez pdf formátumban van meg, ebook olvasón tudom olvasni). Szerintetek melyik a jobb?

Több sorozat is megvan feliratosan, most az Így jártam anyátokkal c. sorozatot nézem.

Viszont sokan mondják, hogy magyar felirattal nem érdemes filmet nézni mivel csak a feliratra figyelünk.

Ezért olyan filmeket is beszereztem amiket már magyarul láttam többször, így azokat már angol felirattal fogom megnézni. Az gond, ha nem értek belőle semmit?

Pl. a Csúcsformában 1-3, Gyűrűk ura bővített változat 1-3, Harry Potter 1-8, ill. a South Park évadok fent vannak az interneten stb..


Ezen felül tudtok még valamit ajánlani? Mit csinálnátok másképpen? Egyáltalán van lehetőségem arra, hogy leérettségizzek?


Ami még érdekelne az a szótanulás. Van értelme szavakat bemagolni? A rendhagyó igéket megtanulom, de ezen felül szerintem csak főneveket érdemes tanulni (általában ezeknek egy jelentésük van, gondlom). Pl. állatok, vagy használati tárgyak stb.. Az igéket, mellékneveket stb. ezeket kifejezésekből. Van egy kb. 500 kifejezésből álló listám.


Előre is köszönöm a segítséget!



2013. febr. 2. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Van Skype-od?

Melyik korosztály, fiú/lány vagy? (Ezt NE értsd félre!)

Mennyire gondolod valóban komolyan a nyelvtanulást?

Írhatsz privátban is.


Egy angoltanár

2013. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sokat tanulnák.
2013. febr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!