Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti milyen módszert tudtok,...

Ti milyen módszert tudtok, hogy minél gyorsabban megtanuljak angolul?

Figyelt kérdés

Már 7 ève tanulok angolt, most vagyok 10.-es, de még csak kb. egy-kèt mondatot tudok összerakni.

Az a baj, hogy az iskolában comenius van, de a szervező tanár szerint nem tudok angolul. Lehet, hogy jövőre is lesz ez a projekt...


2013. febr. 8. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézz sorozatokat, filmeket angolul, felirat nélkül (esetleg angol felirattal).
2013. febr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok időt kell rászánni. Ennyi a titok.
2013. febr. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mylanguageteacher ***** válasza:

Pont a kérdésedre válaszként írtunk egy blog bejegyzést. Nézd meg, hátha segít.

[link]

2013. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sokszor olvasd el a részt amit megterveztél.

Ismételgesd magadban vagy próbáld felmondani hangosan addig amíg gyorsan jól nem megy. (Japánnál egész jó így ez a módszer nálam.) Ja lefekvés előtt is és akkor is mikor felkelsz az addig tanultakat próbáld megjegyezni.


Szavakat ne magold mindig kösd képhez illeszd be mondatba nem baj, ha nem teljesen angol.

2013. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hanganyag nem árt ha van. :)
2013. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olvassál sokat. Szótárral.
2013. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak olvasással lehet megtanulni.
2013. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi az ötleteket, remélem beválik. :-)
2013. febr. 10. 12:43
 9/10 anonim válasza:

Az angolban az a legjobb, hogy körülvesz és bárhol könnyű hozzájutni. Olvass könyveket és nézz filmeket angolul, így a mondatok ráragadnak az emberre. Nekem az volt a legjobb, mikor egy nyáron megnéztem rengeteg filmet (eleinte magyar felirattal, majd angollal) - akár többször is, sokszor. - ez nekem sokat segített(főleg a szókincsemet fejlesztette).

De tény hogy órán nekünk rengeteg szót és nyelvtant kellett tanulni, gyakorolni... hetente úgy 10 órát mindig szántam rá, de ha bevonod a dolgot a szabadidődbe is, sokat segít. Sok sikert a tanuláshoz :)

2013. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 fmacs válasza:

Ha valóban csak egy-két mondatot tudsz összerakni, akkor mindegy, mióta tanítanak, a nyelvet még minimális szinten sem tudod.


Egy nyelv elsajátításához rengeteg rászánt idő, ismétlés, türelem, egy megfelelő tanár kell - meg pénz.


Ha már valamennyire megy a nyelv, vannak egyszerüsített olvasmányok. Azzal a szinttel érdemes kezdeni, ami minimális kihívást azért jelent, de a megértéshez nem kell szótár. (könyvtár)


Filmek angolul, angol felirattal.


Megtanulni azt kell, amit értesz, ki tudsz ejteni. Ehhez kell a folyamatos tanári kontroll. Hibásan megtanult dolgok kijavítása sokkal nehezebb, mint a nulláról felépítkezni.


Meg kell találni azt a gyakorlási formát, ami Neked a legkevesebb energia, hogy minél többet tudjál belőle csinálni, ha lehet, minden nap. Ez lehet olvasás, filmnézés, feleletválasztós teszt, nyelvtani gyakorlat, vagy beszélgetés tanárral. Az interneten is nagyon sok jó oktatóprogramot találsz.


A négy készség - írás, olvasás, beszéd, értés - mindegyike fontos, ha aránytalanul gyengébb vagy erősebb bármelyik, az gátolni fog a tanulásban, haladásban.

2013. febr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!