Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Három felsőfokú nyelvvizsga...

Három felsőfokú nyelvvizsga megkönnyítheti az álláskeresést?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, kifejezetten nehezíti...
2013. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha mindemellett olyan sötét vagy, mint a vakond belsőzsebe és a szakmai tapasztalatod is 0 szinten van, akkor ez bizony olymindegy....
2013. febr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
igen, a keresési folyamatot feltétlenül megkönnyíti...
2013. febr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy hol szeretnél elhelyezkedni.
2013. febr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na, akkor kifejtem. Nem hiszem, hogy olyan sötét lennék, tanulmányi eredményeim minden tárgyból mindig jók voltak, most egyetemre járok, jövőre diplomázom mesterképzésen. Két cégnél is dolgoztam már gyakornokként (összesen 9 hónapot), tudom, ez nem sok, de így talán picivel több tapasztalatom van mint az átlag egyetemistának.


Igazából azért tettem fel a kérdést, mert két felsőfokúm (angol+német) már megvan, most pedig azon gondolkozom, franciából elmenjek-e. Nagy valószínűséggel sikerülne, elég régóta tanulom, használom, az előző félévet Franciaországban töltöttem Erasmussal (franciául hallgattam a tárgyakat). Csak sokan mondják, hogy a papír az nem sokat ér, hanem a tudás, akkor meg nem tudom, érdemes-e kiadni rá kb. 25 ezer forintot, annyira nem állok jól anyagilag. Máshol viszont lehet, hogy nem elég a tudás, a papírt is kérik...

2013. febr. 9. 09:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor így kellett volna feltenned a kérdésed, mert eredeti formájában meglehetősen ostobán hangzik. Hiszen egyértelmű, hogy megkönnyíti. Más kérdés, megkönnyíti-e annyira, hogy megérje áldozni rá. Mindez attól is függ, milyen munkát végzel.

Az mindenesetre nem igaz, hogy a papír semmit sem ér. Az igaz, hogy a tudás számít, de a kettő nem zárja ki egymást.

2013. febr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a kérdésed egészen pontosan az, hogy a két felső fokú nyelvvizsga mellett a harmadik megkönnyíti-e.


Hát, szerintem így akkor nem olyan fontos. A két nyelvvizsga elég, azt is szépen beírod az önéletrajzba, hogy franciául is tudsz. Aztán ha érdekel valakit, majd az állásinterjún átváltanak franciára, és kiderül, hogy tényleg tudsz-e.


Amúgy attól is függ, hogy mi a szakmád, és adott esetben egy cégnél a francia épp fontos is lehet (ha a cég svájci vagy francia).

2013. febr. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elképesztően megkönnyíti. Sőt, ha itt nem boldogulsz annyira jól, mint szeretted volna, szabad az út külföldre, több országba is. És gratulálok, hogy ezt véghezvitted. Én még a középfokúval is szenvedek. :(
2013. febr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok: és ne foglalkozz a primitív válaszokkal. Nyilván nem lehetsz "sötét", ha három nyelvvizsgát összehoztál. Egy "sötét" még a saját anyanyelvén sem tud kielégítően kommunikálni. A másik: tök mindegy a szakmai tapasztalat. Ha ilyen jól beszélsz nyelveket, kimész bolti eladónak vagy recepciósnak egy szállodába Angliába vagy Dániába (stb.) és többet keresel vele, mint amiről a legtöbb ember itt a környezeteben csak álmodik...
2013. febr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MJozsi44 ***** válasza:
A papir az mindenkeppen jo. Az erettsegi se kell, de ha nincs nem veszik jo neven.
2023. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!