Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen igeidőkben használjuk...

Milyen igeidőkben használjuk a műveltető szerkezetet az angol nyelvben?

Figyelt kérdés
pár példa mondatot is tudnátok írni ?
2013. febr. 12. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy érted milyen igeidőben? Az, hogy valami műveltető vagy sem, annak semmi köze az igeidőhőz.


I will have him do his homework - Megfogom csináltatni vele a leckéjét


I have him do the hard work for me. - Vele csináltatom meg a nehéz részét.


I had him go to the shop. - "Elmentettem őt a boltba" (Megkértem, hogy bevásároljon)


I have had him do too much for me lately, maybe I should give him a present. Utóbbi időben túl sokat kértem tőle, talán vennem kéne neki egy ajándékot.


Ahogy látod, néhol magyarul furcsa a műveltető, míg angolban teljesen megszokott.


Talán annyit lehet mondani, hogy folyamatos igeidőben ritkán áll, mert értelemeszerűen nagyon nem áll össze, hogy "épp most csináltattom vele a leckéjét", de ha épp olyan a szövegkörnyezet, akkor simán lehet.

2013. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Angolul Causative Verbs.

Alapvetően have, make és get, de más hasonlókat is ide szoktak venni:


[link]

2013. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jelenben, múltban, jövőben

(mindenben lehet mondani)

2013. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!