Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz nyelvben a kötőmód...

Olasz nyelvben a kötőmód használata egyértelmű? Nem lehet belekeveredni?

Figyelt kérdés
Kiírtunk rá egy szabályt (eddig csak jelenidőben vettük), hogy "ha a főmondat állítmánya akaratot, kétkedést, reményt vagy bizonytalanságot fejez ki, akkor...". Ezek szerint nincs olyan, hogy nem vagyok benne biztos, hogy itt kell e vagy sem, ugye? Vagy ez fog bonyolódni?

2013. febr. 19. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Fog.. a jelenidejű a legkönnyebb, mikor már vettétek a többi időben is, akkor bonyolult lesz, össze vissza lehet majd kombinálni az alá meg mellérendelő mondatokban az igeidőket és össze vissza lesz, hogy mikor kell kötőmód, mikor kell más.. szval ne reménykedj, a kötőmód amúgy is az egyik legnehezebb része a latin nyelvek nyelvtanának, főleg egy magyarnak aki nem használ kötőmódot..de azért megtanulható;)
2013. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, azért is kérdeztem, mert többen mondták, hogy a kötőmód az egyik legnehezebb az olasz nyelvtanban, és ezért kíváncsiskodtam, hogy mi lesz benne, amivel sok gondom lesz.
2013. febr. 20. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!