Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jogászként melyik nyelveket...

Jogászként melyik nyelveket érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

a németről azt mondta egy egyetemi tanárom,hogy nem sok haszna van már,akkor mit érdemes?


az angol mellé



#ügyész #nyelv.jogász
2013. febr. 20. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem pont jogászokra vonatkozik, de a nyelvek párosításáról szól.


[link]

2013. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor a tanárod egy p5sfej.


A jogtudomány egyik legfőbb szakmai nyelve a német, már a 19. századtól. Megint más, hogy globális fontosság tekintetében az angol most durván beelőzte, de a kontinentális jogrendszerek még mindig leginkább a német jogra és német jogi tanulmányokra, fogalmakra támaszkodnak (és már nem annyira a latinra, meg a római jogra). Szóval jogásznak az angol mellé igenis a német a legjobb. Ha esetleg valaki nagyon ódzkodik a némettől, akkor legvégső esetben francia, diplomácia, EU-s jog miatt az is elég hasznos.


Az egészet nem a Blikkben vagy a Burdában olvastam, meg nem az ismerősöm ismerősének ismerősétől hallottam, aki csak hallotta, hogy valaki látta. Én is jogot végeztem, és bizony elég sok németes dolog jött elő.

2013. febr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg a francia
2013. febr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy a spanyol
2013. febr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!