Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvkönyvből érdemes...

Milyen nyelvkönyvből érdemes elkezdeni a francia nyelvtant tanulni autodidakta módon?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Pataki Pál, Francia nyelvtan a középiskolák számára :)
2013. febr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az nemjó. Francia kéttan nyelvűs voltam öt évig. Bár mi nem használtuk sose, de én ahogy láttam ebből a szempontból a France Euro Express a legjobb vagy a francia nyelvtan magyaroknak. Bár azokat én mondom nem használtam, mert mi eleve francia nyelvű tankönyvekből tanultunk matekot, irodalmat meg egybeket, de ahogy láttam ezek a legjobbak.
2013. febr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nemrég kezdtem el tanulni a franciát. Én sem tanulok sehol, de nyelvtanár vagyok, azaz van olyan alapom, hogy hogy kell tanulni egy nyelvet. A könyvesboltban 2 könyvet vettem: 1. a Holnap kiadó képeskönyvét, kezdők francia nyelvkönyve a címe, de szinte minden más nyelvből van ilyen könyv (ovisnak néz ki, de az alapszókincs egyből benne van! plusz azt még ki kell egészíteni - egész jó dolgok jönnek ki belőle) a kiejtést hangos szótárral tanulom, ez mellé a PONS Francia nyelvtan röviden és érthetően c könyvét használom, amiben magyar magyarázattal a leglényegesebb dolgokat írja le.Amit nem szeretek benne, hogy nem ismétléses, és hogy sok dolognak mellette még utána kell nézni, de az alapok nagyon szépen benne vannak. Kedves egyik Előző válaszoló. Ha valaki épp tanulni kezd egy nyelvet, és még soha nem hallott róla, akkor szerinted jó egy teljesen francia nyelvű középiskolai tankönyvvel agyonütni a kedvét?.... Van egy olyan elv, hogy a fokozatosság elve, amit be kell tartani, mert nem szabad hirtelen lebombázni a kezdőket. Honnan tudja a teljesen kezdő, hogy m mit jelent????? .... Nagyon alapdolgokkal kell kezdeni. Nekem eddig bevált. Egyre többet értek, nézem a fr híreket, reklámokat, és ha valaki elkezdi, rászánja az időt, plusz van valamiféle segítség, magyarázat, simán működik a dolog egy egyszerű könyvvel. Meg azzal, hogy tudja az illető mit és hogyan kell tanulni.
2013. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. febr. 15. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!