Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Intermediate szint elég egy...

Intermediate szint elég egy jó angol érettségihez?

Figyelt kérdés

Kicsit elbasztam az időt, holnap jelentkeznék az angol érettségire. Intermediate végére tudnék szerintem eljutni 2 hónap kőkemény tanulás után


New english file Intermediate könyvcsaládra gondolok pont.

Ez most nem tudom milyen szint, szerintem A1-A2 közötti lehet, de pre-intermediateval sajna esély sincs hogy végezzek


2013. febr. 20. 21:43
 1/4 A kérdező kommentje:
akarom mondani upperel csak elírtam
2013. febr. 20. 21:43
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

1. az intermediate középfokot jelent. Az egészen konkrétan B2 szint.

2. az, hogy végigveszel egy ilyen szintű könyvet, sehol sem jelenti azt, hogy ilyen szintű nyelvtudással is rendelkezel utána. Már csak azért sem, mert egy könyv sok nyelvi készség közül csak keveset fejleszt (pl. a beszéd, szövegalkotás kimarad)

3. Egyébként elég, bár attól függ mit szeretnél, és milyen szintűa az érettségi. Csak valahogy ezt is megspóroltad a kérdésed kifejtéséből, ellentétben a trágársággal.

2013. febr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:))

Középszinten, és nyelvtanfolyamon tanulok jelenleg is, nem csak a könyvből. Értem akkor holnap jelentkezek is, és remélem összejön

2013. febr. 20. 22:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem te elírtad a szintet, az Oxford-féle New English File Intermediate ugyanis B1-B2 szintű, nem A1-A2. Egy középfokú érettségi a középfokú nyelvvizsga szintjén van. A könyvvel az a baj, hogy nem gyakoroltatja veled a fordítást (mivel egynyelvű), az íráshoz több feladatra is van szükség, nem csak arra a párra a file-ok közt, meg a beszédet is kéne valakivel gyakorolni.


Arról ne is beszéljünk, hogy az a könyv még nem üti meg a B2 szintet, amin egy középfokú érettségi van.

2013. febr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!