Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Past Perferct és Past Perfect...

Past Perferct és Past Perfect Continuous. Hogyan lehet őket megkülönböztetni?

Figyelt kérdés
Kicsit összezavarodtam, így nem igazán tudom kivenni, hogy mikor melyik igeidő a javasolt

#angol igeidő #past perfect continuous
2013. febr. 24. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:

PAST PERFECT

Victoria had eaten two hours ago.

Viktória két órája evett.


PAST PERFECT CONTINUOUS

Victoria had been working since two hours.

Viktória már két órája dolgozik.


Tehát: A Past Perfect azt fejezi ki, hogy x idővel ezelőtt történt valami; a Past Perfect Continuous pedig azt, hogy x ideje elkezdetődött valami, és még most is folyamatban van a dolog, nem ért véget.

2013. febr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Őőőőő azért ez nem egészen így van, ahogy az első mondja. Összekeveri a Present perfect-tel illetve a Present perfect continuous-al.


A Past perfect lényege (dióhéjban), hogy egy múltbeli szituációt fejezünk ki úgy, hogy egy még korábbi eseményre hivatkozunk úgy, hogy az okozta ezt a szituációt.

Pl: By the age of 30, she had been married three times. = 30 éves korára már háromszor házasodott.

Tehát láthatod, hogy magának az igeidőnek nincs semmiféle kapcsolata a jelennel, nincs hatása a jelenre. A múltban történt valami, aminek köze van egy másik múltbeli cselekményhez.


Past Perfect Continuous:

Kicsit hasonlít a Present Perfect Continuous-hoz, azonban ez minden esetben múlt időt fejez ki, nincs hatással a jelenre, nem tart még most is.

Lényegében a múltban egy hosszabb ideig tartó periódus, ami már egy ideje zajlott, de most a jelenben már nem.

pl: Joe had been waiting for you for an hour. = Joe akkor már már egy órája várt rád. <-- ugye ennek semmi köze a jelenhez, ez valamikor megtörtént a múltban és pont.


Röviden tömören ennyi, bár azért mindkettőt lehetne jóval részletesebben is magyarázni. A lényeg: egyiknek sincs köze már a jelenhez, mind2 múltbeli cselekvést fejez ki.

2013. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Formailag arról lehet felismerni, h

a Past Perfect (meg a Past Perf. Cont. is)

úgy kezdődik h "had" mert a Present Perfect meg úgy

kezdődik, h "has"

2013. febr. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt a két igeidőt az olyan előidejűségnél szokták használni, ami a régebbi múltban volt (tehátnem a közeli múltban) A közelebbi múltra ugye ott van a sima Past meg a Present Perf.
2013. febr. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, ez oltári nagy tévedés, babona, hogy itt ilyen régmúltról meg hasonlókról van szó. Ezt csak a magyar keveri bele, mert hogy így is nevezik, de nem, nincs ilyesmiről szó.

Előidejűségnél pl épp az a lényeg, hogy valami a múltban előbb történt mint a másik. Na most tisztázzuk: elkezdem felsorolni, hogy én 2 éve mit csináltam januárban, aztán februárban stb. Akkor az első 11 cselekményem Past Perfect-ben kell mondani, az utolsót pedig valami másban? Na és miben? Erről miért nincs szó? Present Perfect-ben biztos nem. Kérdező, hidd el, ez babona meg tévhit, se előidejűség, se régmúlt. Úgy kell használni, ahogy fentebb leírtam. De ha gondolod, részletesebben is leírhatom a kettőt, meg az összes tévedést, ami itt magyar honban lábra kelt. Egyebekben meg mutassanak nem csak egy tankönyvet is, amiben szó van arról, hogy "régmúlt" meg "nagyon régen történt". Fogtam a kezemben egy pár nyelvkönyvet és ezt mind kihagyták.

2013. febr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ChrisM ***** válasza:

5-ös kollégának nagy igazsága vagyon.


Az a vicces, hogy ha először minden angoltanár tisztességesen megtanítaná a négy jelen időt (amelyeket egyébként egy-egy mondattal tökéletesen le lehet írni), akkor jóval kevesebb értetlenkedés lenne a múltakkal és a jövőkkel.

2013. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
köszi
2014. aug. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!