Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene valaki lefordítani...

Segítene valaki lefordítani nekem németre? (születésnap)

Figyelt kérdés
Az én születésnapom 1987. november 29-én van. Egy kisebb születésnapi ünneplést szoktunk tartani. A barátaimmal ekkor elmegyünk egy kávézóba és beszélgetünk, ott köszöntenek fel. A szüleim és a közeli emberek személyesen, a többi ember telefonon felhív vagy üzenetet küld és úgy gratulál. Csak a szűk családi körrel ünneplem a születésnapomat, nem kedvelem a nagy felhajtást. Ünnepi ételként nálunk húsleves, pörkölt, köretek és sült húsok szoktak lenni salátával. Desszertként pedig sütemények. Eper tortát szoktam kapni, mert az a kedvencem vagy házi készítésűt, amit az anyukám csinál. A barátaimmal nem szoktam szórakozni menni ilyenkor, mert a nyugodt ünneplést szeretem. Ekkor otthon tévézem, pihenek vagy sétálgatni megyek a szabadba. Étteremben általában csak a párommal szoktam elmenni ilyenkor, aki meglepetésnek szánja ezt nekem. Születésnapi bulit sosem rendeztem, mert nem szeretek ennek a napnak nagy jelentőséget különíteni. A szüleimtől ajándékba általában ruhát, ékszert és pénzt szoktam kapni. A páromtól valami személyes ajándékot. A barátaimtól csokoládét, mert édesszájú vagyok. A kívánságaimat csak a szüleimnek szoktam elmondani, a többi embertől meglepetés. Bár a meglepetéseket nem szeretem, mert kíváncsi természet vagyok. A legutóbbi születésnapomra divatos ruhákat kaptam és egy biciklit és természetesen sok csokoládét.
2013. febr. 24. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, neked kell ezt megoldanod.

Én a helyedben már nekiálltam volna, nem ide írogatom ki.


Másik kérdésedben írod, hogy a nyelvtanárod ezt adta fel neked házi feladatnak. Ha nem tudod magadtól lefordítani, miért akarod becsapni saját magadat /is?/

Annyit fordíts le, amennyit meg tudsz oldani magadtól is. A többit pedig kérdezd meg a nyelvtanárodtól. Ha nem érted, akkor magyarázza el még egyszer, vagy gyakoroljatok.

Ha valaki lefordítaná neked, abból te semmit nem tanulsz. Hiába tanulnád meg kívülről a német fordítást, ha nem érted, miért úgy van leírva.

Azt írtad, hogy nem tudsz mondatokat összerakni.

Ha te ezért fizetsz, akkor a helyedben jól meggondolnám, hogy milyen tudásért adok ki pénzt.

2013. febr. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nesze neked gugli fordító :D Ez órákba tellene lefordítani helyesen..

Jemand mir helfen, ins Deutsche übersetzen für mich? (Geburtstag)

Mein Geburtstag 1987. 29. November ist. Eine kleine Geburtstagsfeier wir früher. Meine Freunde und ich dann in ein Café gehen und sprechen da, um Sie zu begrüßen. Meine Eltern und meine enge Menschen persönlich, ruft die andere Person oder sendet eine Nachricht und ich gratuliere dem Telefon. Nur die unmittelbaren Kreis der Familie, um meinen Geburtstag zu feiern, das mag ich nicht die Aufregung. Festliche Essen für unsere Suppe, Eintopf, Braten und Beilagen neigen dazu Salat sein. Dessert und Kuchen. Erdbeerkuchen Früher habe ich bekommen, weil es mein Lieblings hausgemachte ist oder was meine Mutter tut. Meine Freunde und ich haben nicht diese Zeit gehen, weil ich die ruhige Feier gefallen. Dann fernsehen zu Hause, Ruhe oder gehen zu Fuß draußen herum. Früher habe ich in dieses Restaurant gehen in der Regel nur dann, wenn mein Mann und ich, schade, dass überrascht mich. Geburtstagsfeier ich nie bestellen, weil ich nicht mag an diesem Tag große Bedeutung zu unterscheiden. Ein Geschenk von meinen Eltern in der Regel Kleidung, Schmuck und Geld, das ich in der Regel erhalten. Ein Geschenk von meinem Partner etwas Persönliches. Pralinen von meinen Freunden, weil ich einen süßen Zahn bin. Ich in der Regel nur sagen, die Wünsche der Eltern und die anderen anwesenden Personen. Obwohl ich mag keine Überraschungen, weil ich von Natur aus neugierig bin. Die neuesten modischen Kleidern für meinen Geburtstag und ich bekam ein Fahrrad und natürlich jede Menge Schokolade.

2013. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!