Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerinetetek angol mellett...

Grace99 kérdése:

Szerinetetek angol mellett spanyolt, franciát vagy németet tanuljak?

Figyelt kérdés
Már több mint 5 éve angolt tanulok a szüleim a németet eröltetik de nekem a német nem tetszik. Vélemények??

2013. febr. 25. 21:05
 1/10 anonim válasza:
Én franciát tanulok az angol mellett, mert ez az EU hivatalos nyelve, dokan beszélik. Állítólag a spanyol könnyebb, de ezt mások mondták csak. A németet én sem szereretem.
2013. febr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos magamon is azt látom, hogy a "nem akarom" a legnagyobb akadálya a nyelvtanulásomnak, amihez volt kedvem, abban hasítottam, amihez nem (német), abból ma sem tudok semmit.


Az angol manapság alap, ahhoz tényleg kell még egy nyelv, de én azt tapasztaltam, hogy az már mindegy, hogy melyik.

Ha pl. mérnöknek készülsz, a német jobb lenne, de másodiknak azt válaszd, amelyik felé a szíved húz.

Én angol-spanyol párosítást választottam, azzal is el lehet helyezkedni, sőt azt láttam, hogy a spanyol egyre népszerűbb külföldön és otthon is a fiatalok körében.

2013. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amelyikre van "lehetőséged"
2013. febr. 26. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak az a "helyzet", h

a francia sem könnyebb

2013. febr. 26. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Suliban v. "magán úton"(?)!
2013. febr. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lolka&bolka ***** válasza:

A német sok szempontból hasznos lehet, de angol mellett nem javaslom.


Angolt tanítok, és azt tapasztalom, hogy túl hasonló a két nyelv, ezért aki párhuzamosan tanulja, keveri. Azt tanácsolnám, juss el valameddig (pl. középfok) angolból, és utána vágj bele a németbe.

2013. febr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is angol–spanyol a párosításom (papíron mindkettőből középfokúm van, de gyakorlatilag inkább csak a spanyolról merném azt mondani, hogy tudom is valamennyire).


Szerintem egy latin nyelv és az angol vagy német párosítás mindenképpen hasznosabb, mint két latin vagy két germán. Mert ha megtanulsz JÓL egy latin nyelvet, akkor nagyjából érteni fogod az összes többit (írásban legalábbis), az angollal meg meg tudod értetni magadat mindenhol máshol szinte.

2013. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek azt hiszem maradok a spanyolnál vagy a franciánál. :))
2013. febr. 26. 18:22
 9/10 anonim válasza:
nálunk dettó ugyanez a helyzet. a spanyolt válaszd. angol mellett nagyon jó,mert vannak hasonló szavak a spanyolban és az angolban, így egy kicsit könnyebben is jutnak eszedbe a szavak. a francia túl nehéz, a németet meg ne válaszd, ha nem szereted :)
2013. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én az angol mellé a németet választottam és még csak alig 1 éve tanulom, de már jobban szeretem, mint az angolt
2013. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!