Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc nyelvvizsgán nem lehet a...

Telc nyelvvizsgán nem lehet a levél írás feladatnál összevont alakot használni? (can't, don't, shouldn't, it's. Stb)?

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 09:50
 1/9 hunbula ***** válasza:
Ha hivatalos levél, akkor tuti nem.
2013. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem csak a telcen, egyiken sem lehet.
2013. febr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Hát szerintem tök hülyeség ez...

Az oké hogy szlenget, meg egyéb utcai kifejezéseket nem lehet írni (ain't) na de hogy összevont alakot sem...?

Nekem tök erre állt rá a nyelvem meg az agyam, és nehéz lesz odafigyelnem rá, hogy szétszedve írjam le... A suliba is így tanították!!! Azért ez marha érdekes, hogy így tanítják meg a tanárok, így használjuk órán, a vizsgán meg nem lehet. Látszik hogy nincs semmi féle összehangolás a tanulás és a számonkérés között!


Köszi hogy írtatok!

2013. febr. 28. 08:47
 4/9 anonim ***** válasza:
sosem tanitotta ugy a tanar, hogy hivatalos levelet megirhatsz osszevont alakokkal. Max eddig nem irogattal ilyen leveleket. Hidd el, egy angol sem fogja azt irni egy motivacios levelben, hogy i wanna get this job coz i'm fuckin' unemployed. Pedig jelentesben ugyan ezt irja le, csak szepen.
2013. febr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem durva fogalmazásra gondoltam.

Hanem kb erre: I can't see very well. Nem: I can not see very well.

Mit számít az hogy can't vagy can not? Ugyanúgy udvarias.


Kíváncsiságból beírtam google-ba a "can not"-os formát, és nem adott ki rá semmit, hanem felajánlotta hogy, "Így értetted? I can't...?" Szóval a világhálón is az összevont alakot használják (leggyakrabban)!

Nem értem miért kell itt a nyelvvizsgán szívózni, amikor mindenhonnan az összevont alak folyik. Idétlen szabályok ezek, gondolom csak azért hogy legyen min elbukni.


Iskolába pedig tényleg így tanították hogy a should, tagadva should not, de szebb, jobban hangzik ha az összevont alakot használod: shouldn't. Mindennek az összevont alakját használtuk. Mindig.


Tény, mi levelet -szinte- sosem írtunk, de feladatoknál(pl: lyukas szöveg és társai...) mindig összevont alakot használtunk. A tanár is összevont alakban beszélt, írt..


Na mindegy.

2013. febr. 28. 12:53
 6/9 anonim ***** válasza:

meg mindig nem erted, ez hihetetlen.


Persze, hogy a google tobb talalatot ad ki a can't ra mint a can not ra, mivel az internet nem hivatalos level. A tanarnak jol tette, hogy osszevont alakban beszelt, mert ugy is kell. Nyelvvizsgan is osszevont alakban kell beszelni, maskulonben hulyenek neznek.


Egyetlen egy resz van ahol nem lehet hasznalni az osszevont alakot, az pedig a hivatalos level.

2013. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem én, csak NEM ÉRTEK VELE EGYET.

(Ez az én szoc problémám, tudom.)

Remélem érthető voltam.

2013. febr. 28. 14:10
 8/9 hunbula ***** válasza:
Sajnos mindegy hogy egyetértesz-e vele, ez a követelmény és kész. Vigasztaljon a tény hogy a való életben marha ritkán fogod használni. De tudod és ha kell, akkor nem lesz gond. Egyébként is, a nyelvvizsgák általában nem a való életben használható nyelvtudásodra kíváncsiak. Ezektől függetlenül hatékony felkészülést és sikeres vizsgát kívánok. (#1 voltam)
2013. márc. 1. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát igen... :)

Köszönöm szépen a jókívánságot.

2013. márc. 1. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!