Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet úgy tanulni angolul,...

Lehet úgy tanulni angolul, hogy sok filmet megnézek eredetiben? Van ennek értelme?

Figyelt kérdés
Valamikor érettségiztem angolból, de azóta nem fejlesztettem a tudásom, eléggé megrekedt egy szinten. Mostanában sok időm van és megtehetem, hogy egy nap akár két filmet is megnézzek, de persze félek, hogy semmit nem értek majd belőle.

2013. márc. 1. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Előtte nem árt felfrissíteni a megkopott tudást! Mert tényleg nem fogsz érteni belőle semmit.

A filmek egyébként nem helyettesítik az aktív tanulást.

2013. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De sokat segít. Olvass, hallgass sokat, kezed alatt vagy a gépen legyen egy szótár, keress, ismételj tanulj. Menni fog, kezdetnek ha teheted nézz olyan filmeket, amiket ismersz, szóval nagyjából tudod a szöveget.
2013. márc. 2. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem sokat segít. Esetleg kiejtést. Ha csak nézed.
2013. márc. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eredeti nyelv + ami a fontos SUBTITLES (felirat!!!!!!!!
2013. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sKillEr96 ***** válasza:
Egy-egy film felirattel eleinte (kesobb ugye elhagyhato) tenyleg sokat segit, nekem is segitett szavakat tanulni\kiejtest hallgatni es eltanulni, mert tavaly sok filmet neztem eredeti szinkronnal, a vegen mar tudtam, hogyha nem is ertettem pontosan, hogy mit mond. Ugyan csak 10.-es vagyok, de nekem ez a modszer bevalt :D
2013. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!