Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz nyelvtanulás (! )?...

Olasz nyelvtanulás (! )? Hogyan kezdjem el és hogyan/mivel, milyen módszerekkel fejlődhetek a nyelv terén?

Figyelt kérdés

Autodidakta módon szeretném az alapokat megtanulni. De nem is tudom, hogyan kezdjem. Tanulgattam néhány szót, számolást, de nem tudom hogyan folytassam. Szívesen meghallgatom tanácsaitokat, tapasztalataitokat, vagy aki jnárt már hasonló cipőben! :)

Köszönöm szépen előre szíves válaszotokat!:)


2013. márc. 1. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Keress olyan oldalakat a neten ahol olasszal foglalkoznak. Biztos vannak hanganyagok, nyelvtani gyakorló feladatok megoldással.

De egy könyves boltba se árt benézni.

Szavakat önmagukba magolni értelmetlennek látom, mert el fogod felejteni. Kezd úgy, hogy köszönések, üdvözlések különböző napszakokban, alapvető kérdéseket tanulj meg feltenni, megválaszolni. Szituációs gyakorlatok (vásárlás, orvosnál, fodrásznál stb...)

2013. márc. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy szint után, viszont akkor tudsz fejlődni ha a gyakorlatba is használod, vagy tanárt fogadsz.

Tapasztalat.

2013. márc. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! :)
2013. márc. 1. 10:24
 4/5 anonim ***** válasza:

-az autodidakta módon az alapok elsajátítására a legjobb a pons.

Utána már lehet haladni A1/A2, majd B1/B2 könyvekkel (Progetto)


-Fontos a megtanult szavak felmondása, kiejtés elismétlése.

Nyelvtan begyakorlása

Mondatfordítás, szótárazás

egyszerű fogalmazások készítése

emellett zenehallgatás, fórumozás

ill minél több A1-B1 szintű anyag olvasása, feldolgozása

- Neten is klassz anyagok lelhetőek fel az olaszul tanulóknak

2013. márc. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2013. márc. 6. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!