Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz vagy a francia nyelv...

Az olasz vagy a francia nyelv nehezebb?

Figyelt kérdés
Angol, német és olasz tanulás után mennyire lehet nehéz a francia? (mindhárom nyelvből magas szintű tudással).

2013. febr. 23. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Mit jelent a "magas szintű" nyelvtudás? Kicsit konkrétabban...


Egyébként olasz után a francia naggggyon könnyű.

2013. febr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Si tu as pu apprendre dejà trois langue alors le francais sera assez facile.Tehát ha mát 3nyelvet tudsz akkor sztem nem nehéz,csak figyelni kell a hím nem és nő nem mondatbeli egyeztetésére.Vágj bele ha kérdésed van a nyelvtannal kapcsolatban írj privátot.
2013. febr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

De jó, máris érkeztek válaszok.

Hát, hogy kinek mi a magas szintű az elég relatív, mindhárom alatt felsőfokú nyelvvizsgát értek. Eddig németből és angolból van, mindegyik könnyen meglett, szóval nem ilyen éppen hogy átcsúsztam. Olaszból még messze nem vagyok ilyen szinten, de belőle is mindenképpen egy erős felsőfok lenne a cél, addig neki se állnék a franciának.

De még egyszer írom, a magas szintű tudás nagyon relatív. Valakinek már a középfok is az, de meg vagyok győződve róla, hogy mindjárt kapom az osztást, a felsőfok messze nem magas szintű...

2013. febr. 23. 23:39
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a francia ezerszer nehezebb. Nekem legalábbis.

De mondjuk az olaszról szokták is mondani, hogy pofonegyszerű nyelv.

2013. febr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Te az olaszt egyedül tanultad/tanulod? Vagy iskolában/tanárnál/tanfolyamon?


Mennyi idő alatt jutottál el belőle a mostani szintre?

2013. febr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Háááát nem tudom, szerintem azért az olasz annyira nem egyszerű. Nekem is mondták többen is, hogy mennyire könnyű lesz, egyikük sem tanulta ugyanakkor a nyelvet. Szerintem van majdnem olyan nehéz, mint a német. Vagy hát nem is az, hogy nehéz, hanem inkább az, hogy többet kell rá tanulni, mint egy angolra. A sok rendhagyó ige, ragozás mi egyéb... egyébként nagyon szeretem, eddig ő a favorit, igazából valahol még tetszik is, hogy ennyivel többet kell rá tanulni, mert amúgy szívesen foglalkozom ezzel a nyelvvel (jajj de hülyén hangzik ez így :D).
2013. febr. 23. 23:54
 7/15 A kérdező kommentje:
5-ös! Nem egyedül, külön tanárral. Hát a mostani szint amolyan meghatározhatatlan, egyelőre olyan középfokú nyelvvizsga előtt álló szinten vagyok, június óta tanulom.
2013. febr. 23. 23:57
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Olasz után nagyon könnyű lesz a francia. A nyelvtan lényegében ugyanaz, és nagyon sok szó is hasonlít, csak max kiejtésben más. A francia szerintem csak annyiban nehezebb, hogy ott az írás és a beszéd két külön dolog. Rengeteg olyan van (ragozásokban, igeidőkben is), amiket csak írunk, de nem mondunk. 1-2 nyelvtanbeli nehézség van még, de alapvetően ugyanaz. Én középfokon tudok franciául és sokszor értem az olaszt. A húgom olaszt tanul és sokszor segítettem neki a nyelvtan megértésében. Most incselkedem én is a gondolattal, hogy megtanulok olaszul. :) Sok sikert!
2013. febr. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi 8-as :) szerintem, ha tényleg tetszik a nyelv, akkor állj neki mindenképpen! Én nagyon féltem attól, hogy a kezdeti lelkesedés majd alábbhagy, mert én sok dologgal voltam már úgy életemben, hogy nagyon nagyon tetszett évekig, aztán belevágtam és úgy már nem is volt annyira izgalmas... az olasszal viszont pont ellentétesen vagyok, ahogy egyre többet tudok, egyre jobban tetszik :) szívesen veszem elő, állandóan plusz feladatokat csinálok, olasz filmeket nézek.

Remélem a franciával is így leszek. Nagyon rajongok a francia irodalomért, filmekért még inkább, így nagyon erős motivációm van vele kapcsolatban is :)

2013. febr. 24. 00:11
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
hát akkor hajrá!!! Nekem amúgy a francia filmek a kedvenceim :)
2013. febr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!