Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki írna nekem erről...

Valaki írna nekem erről olaszúl egy fogalmazást itt vannak a kérdések a leírásba és, hogy mit kéne "lefordítani"?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az olaszt és egyből bedobtak a mélyvízbe...


1. Dove abiti? (Ezt letudom írni)

2. Dove si trova a casa? A falu közepén lakom.

3. Ce locali avete? (Ezt nem értem)

4. Che mobili ci sono nell salotto? Egy nagy francia ágy és dohányzó asztal 2 fotel, tv.

5. Cosa frate? (Ezt nem tudom mit jelent)

6. La mia camera? Az uralkodó szín a fekete és a fehér, van benne 2 szekrény, 1 kandalló, 2 ágy és 1 nagy ablak, az ágyak mellett szőnyeg és az ablakon függöny.



#ház #házi #kezdő #olasz #nyelvtan #olasz házi #most kezdtem #hazam
2013. márc. 2. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hajlandó helyetted megírni, de segítek.

A falu közepén: Al centro del paese. (Ha most kezdtél tanulni, gyanúsan nem magadtól írtad ezt a mondatot.) A 3. kérdés azt jelenti, hogy milyen a környék. (pl. Ci sono qualche bar <-- van néhány bár.) 4. Ezeket a szavakat keresd ki a sztaki vagy a google fordítók segítségével, ha nincs még saját szótárad otthon. Inkább előbbivel.

5. Olyan, hogy frate biztosan nincs. Ha az van odaírva, hogy FATE, azt jelenti a kérdés, Mit csináltok, ami gondolom azt jelenti, hogy mit szoktál csinálni otthon vagy a környékeden. 6. Ilyen dolgokkal, hogy "uralkodó szín" még ne próbálj dolgozni nyelvtanulás elején, mert felesleges, fogalmazz egyszerűen, hogy a fal/szoba fekete-fehér, a többi szót pedig szintén keresd ki szótárból.

Azért nem vagyok hajlandó megírni helyetted, mert úgy nem fogsz megtanulni olaszul, ha nem Te foglalkozol vele. :) Ha bármi elméleti kérdés van, akkor írj bátran privátban.

2013. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem is vártam kidolgozott, leírt anyagot csak egy kis segítséget amiből elindúlhatok és a válaszodban benne volt köszönöm!:)
2013. márc. 3. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!