Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvtudással...

Felsőfokú angol nyelvtudással melyik nyelvet lehet megtanulni 1 év alatt úgy, hogy középfokú nyelvvizsgát tudjak belőle letenni?

Figyelt kérdés

Tanár nélkül tudnám tanulni. Napi 1-1,5 órát tudnám tanulni.


Németet tanultam pár éve, de hányingerem van tőle, és azóta felejtettem is.

A franciába belekezdtem már többször, de a kiejtéséből bukok. Így már ez is egy nemszeretem nyelv lett számomra.


2013. márc. 3. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Spanyol. Logikájában közel áll a magyarhoz. Meg vannak olyan szavak amelyek nagyon hasonlítanak az angolra. A kiejtése is nagyon könnyű. Szép nyelv, majd egyszer én is folytatni szeretném.
2013. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, mi köze bármihez annak, hogy van egy felsőfokúd, de egyedül elég nehéz haladni, és egy rakás dolgot nem is tudsz gyakorolni (pl. beszéd, íráskészség)
2013. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Második!


Talán annyi köze van, hogy vannak hasonló szavak egy másik nyelvben, esetleg hasonló nyelvtani egység....


Továbbá talán annyi, hogy nem csak a magyarból indulhatok ki...



Köszönöm a válasz, első!

2013. márc. 3. 14:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, értem. De ez valójában sokkal kevesebbet segít, mint áltlaában gondolják. Tapasztalatból tudom, hogy semmivel sem könnyebb egy "ismerős" nyelvet elsajátítani, mint egy olyat, amely egészen más nyelvcsaládból van, és minimális a hasonlóság.
2013. márc. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor az egy tévhit volna?

Lehet, ezzel toltam el eddig?


Mert mindig a hasonlóságokat kerestem az angol és egyéb nyelvek között...

Lehet, egy nyelvre kellene ráhangolódni, és nem keresni a hasonlóságokat, stb., hanem úgy tanulni, mintha első idegen nyelv volna?

2013. márc. 3. 14:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem nevezném eltolásnak, mert egy nyelv megtanulása megtanít nyelvet tanulni, és a tapasztalatot felhasználhatod más nyelvek tanulására.

De pl. ami hasonlóság van angol és spanyol közt, az megvan angol és olasz közt is. Így amikor először kezdtem olasszal foglalkozni, én is megvoltam elégedve magammal, hogy mennyire jól megy, hiszen televan ismerős szavakkal. Csak idővel éppen az apróbb különbségek észrevétele és megjegyzése jelentették a nehézséget (pl. doctor - dottore).

2013. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szóval a hasonlóságok azért tudnak segíteni, de néha hátrányt is jelentenek, főleg ha elsőre annyira megnyugtatóan hatnak, hogy az ember meggondolatlanul hátradől mondván, ő ezt már tudja.
2013. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!