Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cserediák. Hogy lehetséges?

Cserediák. Hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Szeretnék kimenni Görögországba egy ilyen cserediákszerűségre 2 hétre. 13 éves vagyok, hasonló korúhoz szeretnék menni.

2013. márc. 5. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt az iskolával kéne elintézni.
2013. márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
egyénileg nem lehet? én olyanra gondoltam aminek semmi köze ikolához, csak hogy ő is eljönne hozzánk meg én is őhozzá
2013. márc. 5. 16:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért minket kérdezel

Mi honnan tudjuk

2013. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
aki nem tudja, annak nem kell válaszolni.
2013. márc. 5. 18:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Talán megbeszéled a szüleiddel (?) Ezt te most úgy gondolod, hogy csak egy kis kiruccanás Görögországba vagy szeretnél görögül tanulni? Ha iskolához semmi köze, akkor már nem is cserediák program.
2013. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy cserediák "szerűség" . A szüleimmel megbeszéltem.
2013. márc. 10. 16:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Van sok nemzetközi ismerkedős oldal, pélául az InterPals (bár nagyon kell vigyázni, mert sok a fake ember).

De megfelelő körültekintéssel tudsz találni ott egy hasonló korú, a te esetedben görögországi diákot, akivel egyénileg lerendezhetitek ezt a csereutat.


[link]

2013. márc. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ezen az oldalon nincsenek 16 éven aluliak :(
2013. márc. 20. 15:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Beírod google-ba, hogy penpals vagy keypals (levelezőtársat jelent). E-mailezhettek is, illetve postai levelezés is lehet, akármilyen nyelven, egy pár levél után megkérdezed, hogy nem szeretne-e Magyarországra jönni, ha tudsz szállást biztosítani, azt is megírod neki, majd később te mész hozzá Görögországba. A legtöbb ilyen oldalon bemutatkozást is lehet írni, abba is beleírhatod, hogy szeretnél egy kis időt eltölteni Görögországban.


Vagy beírhatod a googleba, hogy exchange student, ha németül tanulsz, úgy is lehet, esetleg ha tudod görögül, úgy is megpróbálhatod. Én még csak angolul próbáltam, az ilyen oldalakon lévő családoknak (legalábbis amiket én találtam) azonban fizetni kell az ellátásért is. Álatlában olcsóbb mint egy szálloda és egy családnál vagy, tehát komolyabb barátságok, kapcsolatok is kialakulhatnak, így (ha akarsz), később könnyebben kimehetsz. Vagy ha már szóba hoztam, mehetsz szállodába is, és keresel útitársat, aki akár lehet görög is, és mondjuk megkéred, hogy mutassa meg x város nevezetességeit.

Illetve tényleg megkérheted az iskolát is, de általában csak az ott tanított nyelvek célországaiba szerveznek ilyen utakat, ha szerveznek egyáltalán.

Én a helyedben a levelezőtársakkal próbálkoznék, ez a legegyszerűbb, a legolcsóbb (ha ingyen fogadnak, akkor csak az útiköltségt kell kifizetned, + amit ott költesz, illetve illik vinni valami kis ajándékot, valami magyar különlegességet, ha viszonlyag hosszabb időre mész), és tényleg komoly barátságok kialakulhatnak.

2013. ápr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de sajnos senki nem írt vissza akinek írtam. (pedig minden lehetséges oldalon próbálkoztam)
2013. ápr. 29. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!