Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanul-e valaki közületek 4...

Tanul-e valaki közületek 4 nyelvet?

Figyelt kérdés
Ha igen, szeretnék tanácsot kérni, hogy hogy csináljátok, milyen módszerekkel stb.? Ja és persze mit?
2013. márc. 10. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az az alábbi 4 nyelvet tanulom/tartom karban:


1. ANGOL: Középsikolás korom óta tanulom. Jelenleg FELSŐFOKÚ ORIGO nyelvvizsgám van, de nem a vizsga számít, hanem az, hogy a munkahelyemen ez a használt és hivatalos nyelv. A munkehelyi levélforgalom és értekezletek alkalmával tanulok új kifejezéseket.


2. NÉMET: Egyetem mellett tanultam, mert akkor még egy ANGOL-NÉMET párossal jól lehetett boldogulni a nemzetközi AGRÁR szférában. Jelenleg heti 1 alkalommal találkozok egy német szakos hallgatóval, akivel társalgás útján tartjuk a szintet.


3. OLASZ: A svájci központ miatt 2 éve kezdtem el az olaszt. Heti 1 magántanár és heti 50 új szó megtanulása volt a siker kulcsa. 1.5 éven belül tettem le az ORIGO középfokút.


4. FRANCIA: A jelenlegi vezetés megköveteli a francia nyelvtudást, így alig pár hete kezdtem el. Heti 1 óra magántanár és heti 50 új szó a reményem arra, hogy egy bő év alatt tényleg kommunikációképes nyelvtudásom legyen.


Tehát: Szavak, szavak, szavak és heti szintű élőnyelves beszélgetések segítenek nekem a tanulásba és szintentartásba. Költséges és időigényes, de már 2 nyelvvel megnő a hazai és végzettségtől,gyakorlattól függően, a nemzetközi versenyképességünk is!


Ja igen: Ez az oldal is rengeteget segít, SOK A PROMPT SEGÍTSÉG, AMIÉRT KÖSZÖNET!!!

2013. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Azért az sok egyszerre

(max kettő)

2013. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%

Persze akinek nagyon szüksége van rá

(meg van elég pénze)

2013. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

Suliban is nemhiába

van csak két nyelv (ami kötelező)

2013. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Én. Német, angol, francia, horvát. Próbálj meg minél többet csak az adott nyelven kommunikálni.
2013. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy csinálja az, aki egyszerre több nyelven tanul. Én 1 nyelvvel is csak kínlódok és egyszerre nem megy kettő, mert keverem, mikor egyiket használom, a szavak a másikon jutnak eszembe.
2013. márc. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Milyen két nyelvet tanulsz?

2013. márc. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
6-os válaszoló a 7-esnek: angol és német, mindkettőből középfok volt meg, de ha egyiket tanulom, fejleszteni akarom (mindkettőt szükséges még), addig a másikat teljesen félre kell tenni. Ha egyikre rááll az agyam, akkor a másik nem megy.
2013. márc. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!