Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak a...

Milyen nyelvet tanuljak a német mellett jövő évtől?

Figyelt kérdés
Szeptembertől leszek 9.-s, és mivel 8 osztályos gimnáziumba járok, ezért jövőre letehettem volna a német érettségit, de az új törvény szerint, majd csak 10. év végén tehetem le.. és pont a felettünk lévő évfolyam még letehette.. ez elég nagy kicseszés velünk szemben... Az iskolánkban lehetőség van a német nyelv mellett angolt, olaszt, oroszt tanulni. Legtöbben az angolt ajánlanák, mert hogy az világnyelv, de én nem látok benne semmi egyediséget, a német is azért egy egyedibb, nehezebb nyelv mint az angol ( az egyik legnehezebb a nyelvtana a világon.. a kínaiba is csak az írás a nehéz). Mivel kelet felé nyit a világgazdaság, és minden más, ezért gondolkozom az oroszban. Egy baromi nagy országról beszélünk, ahol számtalan lehetőség tárul elénk, jövő generációnak. Ennek a két nyelvnek biztosan indulna csoport, mivel ehhez már megvannak a létszámok. A kérdéses az az olasz.. Egy nagyon szép nyelv, ami a legjobban tetszik a három közül.. Oroszul és olaszul nem minden második ember tud ebben az országban, angolul viszont már a Pista bá' és makog valamennyit, mert már minden angolról szól.. Tehát ha a német mellé oroszt/olaszt tanulnék, szerintem sokkal jobban járnék, mivel az angolt bármikor meg tudom tanulni.. Kérlek mondjatok véleményt :) Köszönöm. 15/F

2013. márc. 7. 19:33
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
A gondolatmenet nagyon jo, de megsem. Igazad van, hogy nem a focsapas vonalat akarod kovetni, mert ha mindenki angolul beszel, akkor nincs ra szukseg, hogy te is ezt beszed, de angol nelkul meg leszel love! Semmire nem mesz, ha mindenki angolul beszel egy targyalason, te meg oroszul, franciaul es olaszul. En elsosorban az angolt javasolnam, utana barmi mast. En nemettel kezdtem, majd egy kicsi goroggel es meg kevesebb latinnal (tanulmanyok miatt volt fontos) folytattam. Aztan a spanyolba is belekostoltam a latin utan kedvet kapvan. es most itt allok harminc evesen, es soha nem latott kuzdelmet folytatok az angollal. sajnos muszaj:(
2013. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!!.. Igazad van, mert tényleg egy alapvető nyelv az angol, és hiába beszélek más nyelveken, ha az alapon nem.. Csak most ez olyan gáz, mert eleve még 2évig kell húznom a németet (ami már az alap-középfokú nyelvvizsga között van, szóval még van mit fejlesztenem), és mellé még az angol. 12.re meg lesz remélhetőleg mind a kettő, de egyetemi éveimben sokkal többet kell majd fizetnem egy orosz/olasz tanárért, mint azért, hogy pl autodidakta módon megtanuljak angolul. Szerintem sokkal könnyebb megtanulni, mint a fent említetteket. Mindezt félretéve, tényleg bölcs döntés lenne angolt tanulnom, és csak aztán a többit.
2013. márc. 7. 19:52
 3/17 anonim válasza:
100%

figyu, a nemet nyelvvizsgat nem tudod most letenni? csak, hogy kiusd az erettsegit. ugyanis, ahhoz hogy toppon maradj nemetbol, folyton gyakorolnod kell. sajnos gyorsan felejt az ember nyelveket, ha nem foglalkozik vele intenziven.

az angol olyan szempontbol jo, hogy a csapbol is az folyik. szoval az valamelyest ragadni fog rad, ha megtanulsz egy szot, holnap szembejon veled. ez nagyon jo erzes, de mellette fontos hogy koncentralj a nemetre is, mert onnantol kezdve, hogy nem foglalkozol vele, csak felejteni fogsz. :/

2013. márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja igen, ezt elfelejtettem írni. Németből idén heti 5órám van jövőre heti 6 óra.. 10.-be pedig még biztosítanak az érettségiig heti 1 órát, de külön tanárom is lenne heti 1szeri alkalommal. szóval heti kétszer biztosan hallanék németet + már most olvasgatok németül neten, vagy könyveket, és filmeket is szoktam németül nézni kisebb-nagyobb sikerrel :)
2013. márc. 8. 17:06
 5/17 anonim ***** válasza:

Én azt látom, hogy az angol elengedhetetlen.


Beszélgettem egy lánnyal, aki nagyon jól tudott németül, de már vagy 1,5 éve nem talált állást, mert mindenütt hiányolték az angolt. Végül talált, de a német + más nyelvvel kevesebb a lehetőség mint az angol+más nyelvvel.

2013. márc. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Akkor ezek szerint, a német+angol jobb párosítás.
2013. márc. 9. 09:26
 7/17 anonim ***** válasza:

szerintem is az angol a legfontosabb nyelv, mindenképpen érdemes tanulni.

én pl. hallottam olyan sztoriról is, hogy valaki német országban próbálkozott munkát keresni, felsőfokú némettel, de azért nem vették fel sehova, mert hiába beszélt jól németül, angolul nem tudott.

2013. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Én is eddig németül tanultam, nyelvvizsgám is van, és most megyek gimibe. És én oroszt fogok tanulni. Nekem a szüleim ajánlották,és bár először nem tetszett, már kezdem megszeretni. Azt mondják, német után már nem is olyan nehéz, csak az írásjelekbe kell egy kicsit belerázódni. Oroszországban rengeteg az ásványkincs, meg az erőforrás, így a jövőbeli cégeknek szükségük lesz majd Oroszországra. És gondolj bele ! Mindenkinek megnézik az önéletrajzát. Már a 90. olyan jelentkezőnél tartanak, aki német+angol, angol+ német, angol+francia , vagy hasonló kombinációkat képviselnek, de végre kiüti a szemüket a tiéd : német + orosz ( esetleg + angol ) , az már elkezdi érdekelni őket, és téged is behívnak, mert különleges ! :) Én csak biztatni tudlak ! ( mert magammal is ezt teszem :D )
2013. márc. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszi szépen utolsó!! :)
2013. márc. 24. 10:09
 10/17 anonim válasza:
Valóban, az angol egy egyszerű nyelv, de azért nem olyan egyszerű mint ahogy azt sokan gondolják. Elég ha csak arra a 12 igeidőre gondolunk, amit használnak, és a rengeteg kifejezésre, szórendekre, szlengre aminek az elsajátításához és profi használatához évekre van szükség. Bármennyire is egyszerű. Mindazonáltal alapvető követelmény, hogy tudj angolul, mert ha beszélsz angolul, akkor szinte bárhol boldogulsz a világban. Hacsak nem konkrét célod, hogy mondjuk Spanyolországban vagy Japánban élj. Természetesen szép dolog az, ha az ember több nyelven beszél. Egy szó mint száz, angolul tanulni érdemes.
2013. ápr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!