Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék jobban megtanuln...

Hogyan tudnék jobban megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyan mód kellene ami nem igényel tanárt. Valamennyit tudok persze angolul, de nem értem meg például ha írnak nekem, a beszédet meg egy kicsit jobban értem.

2013. márc. 18. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézzél angol nyelvű filmeket angol felirattal.
2013. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és olvass híreket angolul.
2013. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De ha nem értem meg amit mondanak akkor hogyan? A szavak jelentését nem tudnám és így sokra nem megyek szerintem :) vagy következtessek?
2013. márc. 18. 22:14
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
azért van a felirat hogy el tudd olvasni.
2013. márc. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvass és nézz filmeket angolul! :) Először magyar felirattal és angol hanggal, ez tényleg nagyon sokat segít, vagy még jobban ajánlom, hogy kezdj el egy sorozatot. Mondjuk olyan sorozatot, aminek könnyebb az angolja. Én pl. nagyon szeretek sorozatokat nézni, de ha a Supernaturalt kell értenem, gyakran sokkal nehezebb, mint pl. a Merlint, ahol viszonylag könnyebb, angol akcentussal beszélnek. Próbálj először ráhangolódni a könnyebb mondatokra, bemutatkozás, kisebb kijelentés egyszerű kérdés. Később majd felismersz bonyolultabb szavakat is.


Ill. ami nélkül én nem tudnék most angolul: sokat chateltem és blogoltam angolul. :) Először egyszerűbb beszélgetések, később már témákról is tudtam jól csevegni. Angol könyvet alig-alig vettem a kezembe.


Ajánlom a Tumblr (ill. Twitter) oldalt/akat, ahol te is olvashatsz (ez nagyon fontos) és te is írhatsz angolul.

Chateléshez kezd pl. az omegle-n (bár ott sem mindig normális emberek vannak, de ha kifogsz valakit, akkor az sokat segít, mert észre sem veszed, hogy mennyire rossz szótározgatni, mert élvezed a beszélgetést.)


Ha kéne még ajánlás (pl. ha elkezdenél tumblr-özni vagy ilyesmi, vagy kéne még sorozatcím) bátran írj nekem, szívesen segítek elkezdeni az "angol tanulást". :)

2013. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én (némi közoktatás után, de az nem volt valami magas szintű, no azért a nyelvtan zömét felszedtem... elvileg... alkalmazni azért más) könyvekkel (Tolkien... :D) és szótárral kezdtem. Egy idő után már nem volt oldalanként 50 ismeretlen szó a leíró részeken sem... Utána pedig rengeteget neteztem, fórumoztam, ott voltak az angol nyelvű manuálok (programozó vagyok)... A filmeket is angol felirattal nézem - sajna máig kellenek, csak az írott angolt értem jól, de fórumokon sokszor azt hiszik, angol anyanyelvű vagyok.

Nagyon sok gyakorlás kellett hozzá. Mivel Te még alacsonyabb szinten állsz, sokkal gyorsabban fogsz fejlődni :) Én már elég lassan teszem, pedig még volna hova :(

2013. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem meg szerezz be egy olyan tankönyvet, amiből az alapokat el tudod sajátítani (szókincs, nyelvtan), ha van hozzá hanganyag, akkor kiejtést is.


Ez a "Nézz filmet angolul!" klisé csak azoknak működik valóban, akiknek már megvan egy bizonyos szintű tudása.

A semmiből vagy közel ahhoz nem nagyon lehet igazán következtetni.

2013. márc. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

# 4 - Úgy látom nem érted meg amit mondok. Hiába olvasom az angol feliratot ha a szavakat alig értem :)


# 5 - Nem is egy sorozatot nézek angol nyelvel és magyar felirattal. Személy szerint érzem, hogy van hatása, jó pár mondatot megértek, például olyant amiket magyarul nem írt le a felirat készítő. Most leírom, hogy miket is nézek, nem tudom valami haszna lesz-e, de veszteni valóm nincs. Na szóval: Sons of Anarchy, The Walking Dead, Supernatural, The Vampire Diaries, American Horror Story, True Blood, Homeland, Arrow, Vikings, The Following. Ezek közül a Vikings a legnehezebb szerintem, ott alig értem amit mondanak.

Bemutatkozni úgy vélem, hogy tudok és egyszerűbb kérdéseket is feltenni.


Mondanál pár példát ilyen chat-es oldalakra? Nekem még régebb a [link] nevű oldalt ajánlották, vélemény erről?

Twitterem van, szoktam is olvasgatni de írni nem nagyon.


# 6 - Hát reméljük, hogy gyorsan fog menni. Könyveket még magyarul se igen olvasok, úgy, hogy ez nem hiszem, hogy most fogom elkezdeni.


# 7 - Látom te érted amit a 4-es hozzászóló nem. Ha majd jobban fog menni az angol akkor jöhetnek az angol feliratok.

2013. márc. 19. 12:38
 9/12 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok:


Hűha, hát sajnos nem tudok nagyon chates oldalt, ezeket annyira nem ismerem. Az omegle.com az tuti hogy jó, ha olyan partnerrel akadsz össze. :) Ki kell fogni őket; azért 10 közül akad 1-2, akivel lehet chatelni egy jót.


A sorozatok már nagyon jók, ha nézed őket. Ezeknek biztosan érezni fogod a hatását. A Merlint, Sherlockot pl. azért ajánlom, mert angol (egész pontosan BBC) sorozatok, nagyon jók, és könnyű érteni. :) Ugye azért sokkal nehezebb megérteni pl. az amerikaiak (hogy más angol akcentusól már ne is ejtsek szót :D)akcentusát, mint az angolokét. (Legalábbis a többségnek. Én pont hogy amerikai akcentust vettem fel a tanulás elején, pusztán a sorozatok miatt, amiket néztem. :))


Amit tényleg nagyon ajánlok, az a Tumblr. Én nagyon régóta blogolok ott, és hál' istennek ez nem egy olyan oldal, ahova naponta leírod hogy jaj ma ez és ez történt. :) Képeket, szövegeket, videókat, stb. tehetsz ill "rakhatsz át saját oldalra" (reblog). Mivel az egész blogrendszer angol - legalábbis ezt a nyelvet használják 80-90%-ban - szórakozás közben tanulsz angolul. :)


Egyébként a tankönyv is jó, csak hát... én pl. nehezen állok neki hogy na akkor angolozok és olvasom és próbálom megérteni, nekem a fenti módszerek sokkal kézenfekvőbbek.


Régebben, fiatal lány koromban egyáltalán nem tudtam angolul (hogyan is tudna egy 8 éves lány...) Mindenképpen játszani akartam a playstationunkel. De ugye nekünk nem volt magyar nyelvű játékunk erre a gépre, csak angolul tudtam játszani. Szótáraztam, próbáltam megérteni, könnyebben megragadtak a szavak a fejemben, csak úgy, ahogy a mondatszerkezeteket is egyre könnyebben értettem.


Ez persze csak egy példa. Én nem ismerlek, de ahogy látom, sorozatos "típus" vagy, ezért mondtam elsősorban a sorozatokat és a Tumblr-t. :) Az a lényeg, hogy kösd össze a kellemest a hasznossal, iktasd bele a hobbidba az angolt.


Ha szeretnél Tumblr-re feljönni, vagy van kedved, akkor akár privát üzenetet is nyugodtan írhatsz nekem, segítek belefogni és ajánlok oldalakat is.


Fent már írta két sorozatot, még mondhatok mellé párat, ez sem gond, szívesen segítek. :)


(Bocsi ha kicsit hosszúra sikeredtem, elnézést az esetleges hibákért. :D)

2013. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%
Filmekből nem lehet megtanulni naximum csak kiejtést gyakorolni.
2013. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!