Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a könnyebb nyelv? A...

Backinblack kérdése:

Melyik a könnyebb nyelv? A Spanyol vagy a Német?

Figyelt kérdés
Melyik egyszerűbb?

2013. márc. 20. 07:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
német egyértelműen
2013. márc. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
71%
Èn mind a kettö nyelvet tanulom. S egyértelmün a spanyol. Könnyebb a nyelvtan, csak két névelö van, amit lógikusan meglehet jegyezni a fönevekhez. A nyelv is sokkal szebb. Bár Európában hasznosabb a német, de az eun kivül inkább a spanyol.
2013. márc. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Na jó, hogy a spanyol...by a mile.

Igaz, nekem Romániában élve normális, hogy

az tűnik a könnyebbnek, de szinte mindenki

ezen a véleményen van.

2013. márc. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most kéne döntenem a második nyelvről, és fogalmam sincs, mit kéne. Ugye a német euban beszéltebb. Am angolul tanulok meg latinul :/
2013. márc. 20. 15:47
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

Spanyol!!!


Nemetben 3 ev az is hogy helyesen tudj mondani magadrol 5 osszefuggo mondatot. Spanyolban kb 3 honap.

2013. márc. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 poiu ***** válasza:
100%
B@sszus, az emberi agy nem ennyire különböző. A nyelvek hasonlóak komplexitásban. Haladsz a cowboy-jal, mert nincs benne ragozás? Majd besz@rsz az első összetett mondatnál.
2013. márc. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy a spanyolban "csak két névelő van": el, la, lo, los, las. Szerintem ez testvérek között is öt, és csak a határozott névelő. Egyébként meg tudományos szempontból a nyelvek komplexitása között nincs különbség.
2013. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha Romániában élsz és még latinul is tanulsz, szinte önmagából adódik, hogy a spanyol nyelv sokkal könnyebben menne.

A román, mint ahogy a spanyol is, latin gyökerű nyelvek.

Én is tanultam -még Magyarországon - latinul, és ez rendkívül megkönnyítette a francia nyelv tanulását. Ezt viszont neked nem ajánlom, mert sokkal nehezebb és kompilikáltabb, mint a spanyol.


Sok szerencsét!

2013. márc. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szent ég, most vettem csak észre, hogy egy válaszolónak feletem, nem a kérdezőnek, bocsánat!

De akkor is a spanyol a könnyebb!

2013. márc. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
71%
SPANYOL. Nővérem németet tanul, és neki kín szenvedés, ráadásul még utálja is. Spanyol szimpatikusabb is szebb is egyszerűbb is, szeretem is, de ez tanártól is függ. ;)
2013. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!