Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket lenne érdemesebb...

Melyiket lenne érdemesebb folytatni?

Figyelt kérdés

Eddig 8 évig németet tanultam, mert anyám első osztályban azzal az indokkal íratott be németre, hogy pár kilométerre vagyunk Ausztriától, de ha kimegyünk Ausztriába, tele van magyarokkal, aki pedig nem magyar, az tud angolul. És a nyelvtudásom sem a legjobb, mondhatni gyalázatos. De most itt a középiskola és szeretnék letenni egy nyelvvizsgát. (majd a középiskola végén, ami 5 év)

Nem tudom, hogy az angolt lenne érdemes elkezdeni, vagy folytatni a németet.



2013. márc. 30. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

"tele van magyarokkal, aki pedig nem magyar, az tud angolul" Ez hülyeség. Bár tényleg jóval magasabb az arány mint Mo-n, közel sem 90%. Anglia pedig nekem messze van - az interneten meg nincs sok munka.


Egyébként középiskolában nem lehet két nyelvet tanulni? Nekünk kötelező volt.

2013. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Na jó, nem tud mind angolul, de, ha bemegyek egy üzletbe, vagy valamilyen szolgáltatást igénylek, ott azért tudnak. :)

De az angol meg világnyelv, és azzal könnyebb lenne boldogulni. De akkor meg elveszik az eddigi némettudásom...

Szóval nem tudom.

2013. márc. 30. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha Ausztriában bemégy egy boltba és angolul kérsz valamit, akkor ketten beszélgetnek egy idegen, tört nyelven. Ha németül beszélsz az eladóval, akkor csak az egyikötök töri a nyelvet!...:)))
2013. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:)
2013. márc. 30. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!