Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a tapasztalatok, véleménye...

Mik a tapasztalatok, vélemények Gaál Ottó kreatív nyelvtanulás könyvével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Németet szeretnék tanulni, azt szeretném tudni, érdemes lenne-e megrendelni a könyvet. Hét éve tanulok németet, nemzetiségi suliba járok, tehát heti 5 órában. Alapfokon szerintem tudok már, de jó lenne kicsit jobban megtanulni, hamarabb, hogy aztán ráhajthassak az angolra.
2013. ápr. 5. 15:48
 1/1 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem a legjobb módszer, bár van kritikám is. Vannak könyvbemutatók is különböző városokban, ott ingyen belenézhetsz az összesbe és kérdéseket is feltehetsz. Letöltése interneten pedig illegális(azért megemlítem, hogy előfordul :)). Ha valaki árulná, akkor pedig eljárást szoktak indítani. Én németet, angolt, oroszt tanulok vele. Két gondom van, egyik, hogy szerintem(mondjuk németnél pláne)nem életszerű sokszor, de nem veszel el külföldön, ki tudod magad fejezni. Másik gondom, hogy nyelvtanra nem fektet nagy hangsúlyt, igaz van nyelvtani lap mindegyik leckéhez, mondatokba belerejti a gyakorlatát is. Viszont nem hiszem el, hogy németnél elég lenne ez. Origó nyelvvizsgán van nyelvtani teszt, ott a kivételek kivételei is ott vannak. Német logikus(azon kívül, hogy tárgyaknak, főneveknek neme van), de nehéz nyelvtanilag. Azok a módszerek is pénzlehúzásról szólnak, amikor elhitetik, hogy az idegen nyelvet úgy kell elsajátítani, mint az anyanyelvünket.(Ha számít az olcsóság és a gyorsaság)
2014. szept. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!