Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kreatív nyelvtanulás! Ti...

Kreatív nyelvtanulás! Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Aki már használta bármelyik nyelvből, hogyan használta? Úgy értem, érdemes mellette nézni egy nyelvtan könyvet is? Vagy pluszban szavakat tanulni? Illetve egy-egy leckét hányszor ismételtetek? Hogyan ismételtetek? Csak néha-néha belenéztetek a korábbi leckékbe, vagy elejéről a végégig átvettétek az egész anyagot többször is?


Én az olaszt kezdtem kb. egy hete, a második leckében járok és jól jönne pár tapasztalat. Korábban tanultam 4 évig olaszul, de ez már pár éve volt, most szeretném felfrissíteni a tudásomat a nyár végéig, és szeptembertől szeretnék az egyetemen középfokú nyelvvizsgára felkészítő kurzusra járni, és félév végén középfokú nyelvvizsgára menni. Ez így reális szerintetek? Töltöttem ki netes szintfelmérőket, az egyik eredménye az lett, hogy A2 a szintem, a másiknak pedig, hogy középhaladó.



2013. febr. 2. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A "hogyan" engem is érdekelne!
2013. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kreatívval nincs tapasztalatom.


A középfokú nyelvvizsga viszont teljesen reális (sőt...) 4 év olasztanulás, pár hónapos felfrissítés, fél éves egyetemi felkészítő kurzus után. A szintfelmérő tesztekkel nem kell foglalkozni, nem a tényleges szintet mutatják.

2013. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Te hogy haladsz vele, hol tartasz jelenleg és hogyan használod eddig?

2013. febr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én egyenlőre felhagytam a kreatívval, az első három fejezet után. Most újra elővettem a Progetto-t, amiből korábban is tanultam. Most tartok a 4. fejezet végén, és úgy érzem, hogy így jobban haladok. Emellett még vetélkedőt szoktam nézni raiuno-n és abból kiírok pár szót, ami felkelti az érdeklődésemet.

Várok még tapasztalatokat, véleményeket!

2013. márc. 24. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!