Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Másfél hét alatt (napi 5-6...

Másfél hét alatt (napi 5-6 óra tanulással) lehetséges a szókincset látványosan fejleszteni ha már egy biztos alap megvan?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem. :)
2013. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

arra sem elég h a szövegértés hallás értés nyelvvizsgán jobban sikerüljön? mert sokat gyakoroltam az ECL vizsgára felkészítő munkafüzetéből.a szövegértéseknél 10ből 6-7 mindig jó lett,viszont a hallás értéssel gondba vagyok ott épp h csak meg van a 6 a 10ből.

reméltem h a levélírásnál is kicsit magabiztosabban tudnék így fogalmazni.a tételeket meg a szókincsét tudom.de így is van pár olyan levél téma ami gondot okozna.

azért köszönöm a választ.

2013. ápr. 9. 16:05
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
3-4 hét alatt egy nyelvet meg lehet nulláról tanulni, középfokig, ha már legalább egy nyelvet beszélsz. úgyhogy igen, ennyi tanulással simán tudsz nagyon sokat fejlődni másfél hét alatt is!
2013. ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem lehetséges. Valamit tudsz fejleszteni rajta, de csak hajszálnyit. Egy szóval 9x kell találkoznod különféle kontextusban ahhoz, hogy biztonsággal tudd használni és megérteni (pl. hallgatáson). Nem azért nem sikerül a hallás utáni szövegértéses rész, mert nem ismersz elég szót, hanem azért, mert nem érted ki a szavakat és összefüggéseket, nincs ráállva a füled az anyanyelvi beszélő dialektusára. Nézz/hallgass több anyanyelvi műsort, az segít. És hallgass szöveget is gyakorlásként, hogy rögzüljenek a feladat típusai. Figyelj a számokra, azokat egyszerűbb kiérteni, és minden feladatban előfordul egy-két szám, amire rákérdeznek, így már van egy-két tuti jó válaszod. A szövegértésnél pedig ne ragadj le a szavaknál, a teljes egészet nézd és a bekezdéseket értelmezd, ne a szavakat.
2013. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos tanácsot:) ebben a pár napban igyekszem még gyakorolni..pénteken lesz a szóbeli,szombaton meg az írásbeli..kezdek kicsit izgulni:D de remélem jól fog menni.
2013. ápr. 16. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!