Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL nyelvvizsga tapasztalatok?

Kittina96 kérdése:

ECL nyelvvizsga tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok.! Német középfokú Ecl nyelvvizsgára készülnék. Tapasztalatok?Milyen nehézségű?stb..

2013. ápr. 11. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ECL-t tettem tavaly decemberben angolból középfokon, most készülök német középre és angol felsőre egyszerre. :)

Szerintem az ECL az egyik legjobb vizsga az olcsóbb fajtából (pl. IELTS meg ezek, egy más kategória). A 'Rigósat' messze veri mind feladatokban, mind ésszerűségben. A Telc-es nem méri fel valójában a tudást és ceruzával vizsgalapot tölteni? Kérlek...

Lényegében kell egy nagyon jó szókincs vagy jó következtető készség, nehogy megijedj az idegen szavaktól, mivel itt tuti lesznek. Ami jó, hogy nincs nyelvtani feladat és nyelvtant csak a levélben mérnek, ott is részpontszámként, szóval nem kell olyan precíz nyelvtani tudás. Sokkal inkább a kommunikatív készséget mérik.

A szóbelire a témakörök megtalálhatóak a vizsgaközpont hivatalos oldalán, amelyek szerintem nem vészesek és ha kidolgozgatod magadnak őket, nagyon könnyű dolgod lesz. Az alapból egy nagy előny, hogy egy társaddal együtt készülhetsz, szerintem. Azonban nem szabad megijedni egy-egy közbeszúrt vizsgáztatói kérdéstől sem!

A hallgatást azért szeretem, mert nagyon életszerű. Pl. rádióadásokat imitálnak, ahova akár telefonos hallgatót is bekapcsolnak, interjúkat hallasz legtöbbször, ami tök szuper. Sőt, még háttérzene is van! Sokan ezért nehéznek találják, de egy jó füllel a lényeget kihallva, simán megvan. ;)

Többnyire a fogalmazással sem szívatnak. Egy esszét biztosan kell írnod, a másik valamiféle levél lesz. :)

Ennyi jutott most eszembe így gyorsan, remélem segítettem.

Sikeres vizsgázást!

Üdv!

2013. ápr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia.!

Hát én is erről a vizsgáról hallottam a legjobbakat. A nyelvtantól félek egy kicsit, de jobban a szóbelitől, mert iszonyat ideges típus vagyok. Hallott szövegértésből vagyok talán a legjobb, de azért félek.!

Köszi a segítséget, sokat segítettél. Neked is sok sikert.!!:D

2013. ápr. 11. 21:29
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg hát nehezemre esik kidolgozni néhány témát...:/
2013. ápr. 11. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pozitívak a tapasztalataim! Szóbelin nagyon tisztességesek és emberségesek voltak a vizsgáztatók,levéltémák és a szövegértés is korrekt.

Egyetlen egy,amivel lehet probléma,az a hallás utáni értés.Ott gyakran előfordul,hogy a szöveg alatt van valami háttérzaj vagy az emberke tájszólással beszél.

Erre azért készül fel,ha ECL-re mész!

2013. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Félek a beszélgetésektől..:)

Köszi a jó tanácsokat..!

2013. ápr. 12. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!