Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol! Eredeti nyelvkörnyezetb...

Angol! Eredeti nyelvkörnyezetben 1 hónap alatt mennyit lehet fejlődni?

Figyelt kérdés

Heti 20 tanóra nyelviskolában, szállás családnál. Így éjjel-nappal csak az angolt használnám szinte :) Természetesen tanulnék suli után szorgalmasan. Jelenleg B2-es szinten vagyok (középfok).

Célom a felsőfokú nyelvvizsga, tehát a C1-es szint elérése.


2013. ápr. 14. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
sokat. Persze C1 es szint eleresehez edes keves.
2013. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ... Ha egy folyékony beszédkésséggel mész oda, akkor sokat. Ha ott tanulod még csak majd az ehhez szükséges dolgokat akkor jóval kevesebbet.
2013. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

és ezt mivel indoklod 1. válaszoló?:)

Ismerek egy nyelviskolát ami 240 óra alatt középfokról, felsőfokra készít fel. Azért gondoltam, hogy esetleg 1 hónap alatt lehet ennyit fejlődni, mert legalább dupla ennyi órát töltenék Londonban a nyelviskolában és a családnál együtt véve.

És szerinted intenzív nyelvtanfolyammal nagyobb esély lenne rá? (Heti 30 óra)

2013. ápr. 14. 19:13
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem jó a beszédkészségem, az IELTS nyelvvizsgán 93% lett a szóbelim... Ezzel egyébként nem felvágni akarok!
2013. ápr. 14. 19:15
 5/9 anonim ***** válasza:

"Eredeti nyelvkörnyezet"-en mit értesz? "Eredeti nyelvkörnyezet" és "eredeti nyelvkörnyezet" között is különbség van, illetve a hozzáálláson is múlhat.


Számos példa van, hogy valaki kiköltözik angol nyelvterületre, angolt csak minimálisan használja a munkában, hazamegy, a párja is magyar, magyarul beszélnek, magyarul néznek műholdas tévét, letöltött filmeket, sorozatokat, magyarul hazaskype-olnak, a netet is magyarul használják, azaz magyarul élik az életüket. Lehetőleg kerülik az angol anyanyelvűekkel a kontaktust, hogy ne égjenek, nem akarnak kellemetlenséget. Ezért van az, hogy évek vagy akár évtizedek alatt sem fejlődnek semmit.


Aztán az is lehetséges, hogy az illető akar küzdeni, nem kerüli az angol anyanyelvűeket és a kommunikációs kellemetlenségeket, nem magyarul éli az életét, de mégse talál kint angol anyanyelvű társaságot. Ennek az is szokott lenni az oka, hogy esetleg egy isten háta mögötti kis faluban él, dolgozik. Ez is meg szokta akasztani a fejlődést.


A legjobb az, ha olyan anyanyelvi környezetbe mész, ahol törődnek veled, beszéltetnek, bevesznek maguk közé, elmagyarázzák, amit nem tudsz, nyelvileg segítenek, türelmesek, megértőek, elvisznek szórakozni is. Ilyen környezetben, főleg ha már előtte is tudtál elég jól angolul, rengeteget lehet fejlődni.


A C1-es szint pedig nem olyan nagy szám, mint sokan gondolják. Nyelvvizsgáztatóhelye, nyelvvizsgája válogatja, de általában a B2-es szintnél nem szokott annyival nehezebb lenni.


A célod ne a felsőfokú nyelvvizsga legyen, az csak egy papír. Se a C1-es szint, mert az csak egy bürokratikus, technikai besorolási osztály. A cél az legyen, hogy minél folyékonyabban, természetesebben tudj kommunikálni, lehetőleg minél több helyzetben, magánélet, hivatalos ügyek, munka, legyen rutinod az adott nyelved, a nyelvtudásod tényleg IGAZÁBÓL legyen kommunikációképes és használható. Mondjuk az 1 hónap elég kevés, de ha jól használod ki, határozottan nem árthat meg.

2013. ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én 3 hónap alatt fejlődtem egy alap szintről erős B2-re.

akik szerint létezik olyan, hogy nyelvérzék, azok szerint nekem "jó a nyelvérzékem" bár én ilyesmiben nem hiszek. általában 2 év alatt szoktam nulláról B2-n nyelvvizsgázni, ez az angollal is igy volt.


Az pedig, hogy valaki C1 es nyelvvizsgát le tudjon tenni nem attól függ, hogy kimegy 1 hónapra angliába és elbeszélget a házinénivel az időjárásról minden nap.


Ha egy kicsit is rutinosabb lennél tudnád, hogy széleskörűen jártasnak kell lenned mindenféle témakörben, amiről egy általános intelligens ember véleményt tud alkotni.


Mariska néni hiába élt 80 évig az angol tanyavilágban, és beszél tökéletesen angolul, valószinüleg megbukna, mivel fogalma nem lenne, hogy miről beszéljen, ha kapna egy olyan témakört, hogy: információáramlás megváltozása a 21. századi technikai fejlődés hatására.


De látom, hogy te csak azért kérdeztél, hogy utána leirhassad, hogy NEM ÉRDEKELNEK A NEGATIV VÁLASZOK, SZERINTEM AKKORIS MEG LEHET TANULNI 1 HÓNAP ALATT.


Akkor hajrá.


1. válaszoló voltam.

2013. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

szó nem volt itt házi néniről és az időjárásról, hanem nyelvsuliról és fogadó családról és más korombeli diákokról. Egyébként meg sok olyan nyelvvizsga van ahol csak feldobnak egy témát és arról kell beszélni. Emlékszem, 2-3 éve németből ECL-t tettem (felsőfok), ahol megtanultam a kidolgozott tételeket elég keményen, arra számítottam hogy majd azt kell elmondani úgy, mint egy verset/mesét. Egyáltalán nem így volt. Kaptam 2-3 képet hegymászásról, túrázásról és arról kellett beszélnem maximum középfokon hogy ÉN szoktam-e hegyet mászni, szeretnék-e stb...

és igen, tudom hogy a papír az csak papír, valódi nyelvtudást nem mér, de a cégeknek ez kell és pl. az egyetemeknek is csak a papír a lényeg ha a diploma kiadásáról van szó. Az hogy 1 hónap alatt B2-ről C1-re lehet fejlődni csak egy elméleti feltevésem volt és nem állítottam azt...

2013. ápr. 14. 22:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ha te úgy gondolod, hogy te tudsz ott "feljlődni",

ragadd meg a lehetőséget

(bár biztos jó drága) Ha már most valamilyen szinten vagy, akkor biztos lehet egy hónap alatt is tanulni

2013. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp hasznos lesz az
2013. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!