Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha csinálok egy 60%-nál jobb...

Dallos Ádám kérdése:

Ha csinálok egy 60%-nál jobb angol emelt szintű érettségit, akkor kapok mellé egy államilag elfogadott középfokú nyelvvizsgát is, amit később beszámítanak a pontjaimhoz egyetemre való jelentkezéskor?

Figyelt kérdés

Mert elég sok mindent olvastam, hogy régen volt, de most nincs ilyesmik. Csak szeretnék biztosra menni.


Előre is köszi a választ!



2013. ápr. 17. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Persze. És megúszod a nyelvvizsga díjat. Dehogy is!
2013. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem kapsz nyelvvizsgát. Ha van angol nyelvvizsgád meg angol emelt szintűd, akkor csak az emelt után kapod meg a plusz pontot az egyetemre való jelentkezésnél. Én ezért azt csináltam, hogy leraktam egy sima középfokút, de azt 95%-ra, így ebből sok pontot vittem, mert ez volt az egyik felvételi tantárgyam. Emelett még az érettségi évében csináltam egy angol felsőfokú nyelvvizsgát és abból ugye lett plusz pontom.
2013. ápr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, az emelt vizsgát magát beleszámítják-e. Ha igen, akkor nincs plusz nyelvvizsgáért, csak az 50, ha nem, akkor egkapod a nyelvvizsgáért.
2013. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az emelt érettségit nem számítják be, csak nyelvvizsgát. Tehát ha jobb lesz az érettségi, mint 60%, akkor kapok 28 pluszpontot, mintha meglenne a nyelvvizsgám?
2013. ápr. 17. 21:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor igen.
2013. ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. ápr. 17. 21:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia:) Én is most fogok érettségizni és németből bevállaltam az emelt szintűt. De én úgy tudom, hogy ha megvan a 60%, akkor megkapjuk az államilag elismert középszintű érettségit. Persze a továbbtanulásnál, a pontok számításánál csak az egyikért kapható a pont, ezért az emelt érdemesebb, mint a nyelvvizsga, mert az emelt 50 +pont, a nyelvvizsga pedig csak 28.

Remélem segítettem, sok sikert!

2013. ápr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen tudom, de nálam az emelt érettségi sajnos nem számít be, mert mérnök informatikára jelentkeztem, oda meg csak nyelvvizsgát számolják. Ezért volt fontos, hogy ha 60%-nál jobbat írok, akkor azt beszámítják-e 28 pluszpontnak.

2013. máj. 13. 15:09
 9/9 lekst válasza:
Szia, végül beszámították?
2013. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!