Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki milyen módszerrel tanul...

Ki milyen módszerrel tanul legalább 3 nyelvet egyszerre?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy melyikek ezek a nyelvek. Történetek, sikersztorik? :)
2013. ápr. 18. 15:01
 1/2 anonim ***** válasza:
én ovis koromtól tanultam németet, aztán kicsit latint is 8 osztályos gimiben 5-8. osztályig. 9. osztályban kezdtem el az angolt. Aztán angolszakon kötöttem ki egyetemen. (11. oszt.-ban meglett a középfokúm angolból, 12-ben németből is). Azóta az angol majdnem anyanyelvi szinten megy, németül (majdnem) minden nap gyakorlok kicsit, és elkezdtem a franciát duolingo pont com nevű nyelvtanulós oldalon. Egész jól haladok vele, ha lesz egy stabil alapom, akkor elmegyek majd nyelviskolába is. Hollandul is elkezdtem régebben, az nagyon könnyen ment, azért váltottam át a franciára. Hogy amíg még fiatalabb vagyok, és jobban fog az agyam, megtanuljam a nehezebb nyelvet, aztán majd később előveszem megint a hollandot. Szerintem néhány kb 2 éven belül meglesz a francia nyelvvizsga.
2013. máj. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én most vagyok gimnáziumban 9. osztályos. Év elején, kb. októberben kezdtem el a német és az angol mellé még oroszul is tanulni külön tanárnál. Az angolt általános iskola 4. osztálya óta tanulom, 5-ös vagyok belőle, de már eléggé unalmas nyelv lett számomra. Németet az idén kezdtem el suliban 2. nyelvként tanulni és nagyon tetszik, belőle is 5-ös vagyok. Oroszul azért kezdtem el tanulni, mert nagyon megtetszettek a cirill betűk és maga az orosz nyelv. Régebben hetente 1-szer 2-szer jártam oroszból magántanárhoz, mostanában nem volt rá időm, ezért önállóan veszem az anyagokat egyedül és tanulom meg azokat. Nem okoz nagyobb nehézséget tanulni, hiszen érdekel meg leköti a figyelmem. Az anyag elsajátításában segít néha anyukám, de a nagy részét orosz nyelvtankönyvből (a шаг за шагом -ból) tanulom meg. A suliban már majdnem mindenki tudja, hogy tanulok külön úton oroszul, és mivel a gimiben nincs orosz nyelv, csak német, angol és francia érdekesnek tartják azt és mindig kérik, hogy beszéljek előttük, mondjak valamit nekik oroszul. Amikor mondok nekik valamit akkor mindig néznek és érdekli őket, hogy mi a csudáról beszéltem.
2013. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!