Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kedves Julianna, maga hol és...

Kedves Julianna, maga hol és milyen módszerrel tanult meg franciául?

Figyelt kérdés
Sokszor böngészem a nyelvtanulás alkategóriát, és mindig hasznos (és bár franciául nem tudok, de valószínűleg hibátlan) válaszokat ad. Szeretnék megtanulni franciául, kellene egy kis motiváció :)

2013. ápr. 19. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Motivációt sajnos nem tudok adni, csak javításokat, hozzászólásokat, sok segítséget és véleményt...


Én ugyanis Franciaországban tanultam meg a nyelvet. Itt élek elég régen, mint ahogy egész családom is.

Itt mentem férjhez, itt dolgoztam és jártam egyetemre is a magyar egyetem után, itt született a gyermekem is. Mivel kénytelen voltam szinte állandóan franciául beszélni, írni és olvasni, és mivel nagyon szeretem a nyelveket általában - latin-magyar képzettséggel végeztem M.O.-n - nem volt túl nehéz a dolog.

Le kellett tennem egy vizsgát, és azóta fordítok és tolmácsolok, mikor mi jön. Még könyvtárosként is dolgoztam , amihez sokat kell olvasni, így tanultam meg a nyelvtant és a helyesírást is. Persze nem azt mondom, hogy én nem csinálok hibákat, hajjaj! de még mennyit... De ezeket mindig ellenőrizni és javítani lehet.


Hát ennyi... Fontos még, hogy az ember a magyar helyesírást se felejtse el, és én ennek nagy harcosa vagyok.


Ha szeretne franciául tanulni, nagyon szívesen segítek, és minden erőmmel azon leszek, hogy minél könnyebben menjen a dolog!


Sok sikert!

2013. ápr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A latin-ismeret az jól jöhetett

(Akik itt járnak francia szakra-

szintén tanulnak latint

2013. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

Igazad van, a latin kétsételenül nagyon sokat segített, bár a franciában nincs a latin és a magyar értelemben vett deklináció. Viszont nagyon sok hasonló vagy azonos gyökerű szavuk van, és a konjugáció is hasonlít, ha nem is azonos.


Van viszont olyan ismerősöm is, aki életében nem tanult latint, mégis jól beszél franciául. A latin alap akkor segít - legalábbis nekem - amikor fordításra van szükség, főleg írásban.


Aki szereti a nyelveket és tehetsége is van hozzá, az a kezdeti nehézségek elmúltával sok örömöt talál a francia nyelvben. Aki felnőtt korban kezdi, annak legjobb valami ócska kis zuglap - people, detektív stb. - olvasásával kezdenie, ezeknek egyszerű és könnyű a nyelvezete. Molière és Racine nem alkalmasak a mai nyelv megtanulására, de az is eljön, ha az ember lelkesen csinálja!


Vágj bele, ha úgy érzed, hogy kedved van hozzá, és hogy hasznodra lesz. Ígérem, hogy segítek, amit tudok!

2013. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!